Zítra se otevírá registrace na den otevřených dveří ESA 2020

Sdílet:


Již zítra se otevírá registrace na virtuální den otevřených dveří ESA 2020 ve středisku ESTEC, který se uskuteční v neděli 4. října od 13:00 do 15:30 h středoevropského času. Detaily budou oznámeny zítra souběžně se zahájením registrace.

Aby bylo možné zúčastnit se devátého výročního dne otevřených dveří ESA ve středisku ESTEC, je nutná registrace – možná je přitom toliko jedna na domácnost. Ti, kdo mají zájem akci sledovat bez aktivního zapojení se, budou mít k dispozici živě vysílaný přenos na ESA Web TV.

Pokračující omezení v souvislosti s onemocněním COVID-19 znemožňuje osobní návštěvu střediska, ale zájemci mohou podniknout alespoň virtuální cestu. Získají unikátní pohledy na kosmický hardware a budou moci přímo hovořit s kosmonauty nebo odborníky na kosmonautiku.

Účastníci vstoupí do virtuálního auditoria, kde si budou moci vybrat, které „místnosti“ chtějí navštívit. K vidění bude mnoho z nejzajímavějších atrakcí z loňských let, a to včetně pohovorů o možnosti kariérního uplatnění s pracovníky lidských zdrojů ESA, detailech o vzdělávacích programech ESA pro školy a univerzity a přednášky z kosmického průzkumu, stejně jako o umění a kultuře, která je inspiruje.

Nizozemská kosmická kancelář bude představovat práci odvedenou holandskými firmami a výzkumníky v kosmickém sektoru. Návštěvníci se také mohou vydat na virtuální cestu do zákulisí střediska ESTEC, které je plně vybaveno pro testování kosmických zařízení před jejich vysláním na oběžnou dráhu.

Mez potvrzenými přednášejícími je nizozemský kosmonaut ESA André Kuipers a „kosmický youtuber“ Scott Manley. Jejich přednášky v loňském roce vedly k ovacím ve stoje. Scott Manley má letos v plánu představit nejnovější verzi populární hry KSP (Kerbal Space Program).

Hlavním tématem dne otevřených dveří ESA 2020 ve středisku ESTEC bude „ESA a prostředí“. Profesionálové v kosmických aktivitách totiž moc dobře vědí, jak je důležitá udržitelnost: aby bylo možné vesmírné výpravy realizovat, musí nesmírně pečlivě řídit množství omezených zdrojů. A totéž platí i pro celé lidstvo zde na „kosmické lodi“ jménem Země.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky