Databáze průmyslových a akademických subjektů

Pro zařazení subjektu do Databáze je nutná registrace.

Filtr:
Celkem 132 subjektů.

Plan4all z.s.Asociace

prostorová data a služby

https://www.plan4all.eu/

Česká republika
K Rybníčku 557
Horní Bříza 33012

Lightigo Space s.r.o.Průmyslový subjekt

Naše společnost se specializuje na analýzu vesmírných těles pomocí metod laserové spektroskopie a spektrometrie a hyperspektrálního zobrazování. Naším primárním produktem je payload ISRA "In-Situe Resource Analyser" umožňující in-situ prvkovou analýzu regolitu (Měsíc, Mars). Tento projekt vyhrál soutěž Start-Up Support Program organizovaným ESRIC, ESA a LSA. Další expertízou, kterou využíváme při vývoji payloadů pro LEO satelity, je návrh optických a optomechanických komponent a dále pak vývoj elektroniky. Další expertízu, kterou jsme schopni nabídnout je návrh optických komponent a zařízení pro vesmírné či orbitální využití a vývoj a výrobu elektroniky určené pro space.

www.lightigo-space.com

Česko
Renneská třída 13
Brno 63900

Terma Technologies Czech Republic, s.r.o.Průmyslový subjekt

EGSE, Ground Support S/W

terma.com

CZ
Zeleny Pruh 1560/99
Praha 14000

Centrum výzkumu Řež s.r.o.Akademický subjekt

- Ozařovací služby: Gama ozařovna Malý kobalt, výzkumný jaderný reaktor LVR-15, experimentální reaktor LR-0, neutronový generátor, horké komory. Infrastruktura Reaktory Řež patří mezi pilíře našich technologií. Gama ozařovna je speciálně vybavena pro testování komponent pro vesmírné aplikace. Reaktor LVR-15 je využíván především pro ozařování materiálů, produkci radiofarmak a experimenty s využitím neutronové radiografie a dalších aplikací neutronových svazků. Reaktor LR-0 patří mezi nejflexibilnější experimentální reaktory na světě, ve kterém je možné modelovat prakticky libovolné konfigurace energetických reaktorů pro ověřování jejich neutronově-fyzikálních charakteristik. - Materiály a diagnostika: Vývoj a testování materiálů a povrchových úprav v laboratořích mikroanalýz a vývoj pokročilých metod nedestruktivního testování. K dispozici Centrum vysoce citlivých analytických přístrojů (SEM, SIMS, TEM, AFM, apod.) . - Jaderná bezpečnost: Analýzy bezpečnosti výzkumných i energetických reaktorů s využitím nejmodernějších výpočetních metod. Analýzy a modelování v oblasti neutronové fyziky a termohydrauliky. Podpora hodnocení jaderné bezpečnosti a licencování pro provozovatele i dozorné orgány. - Energetické technologie: Vývoj moderních energetických technologií se širokým zaměřením od velkokapacitní akumulace energie, vodíkových technologií, termodynamických okruhů s vysokou účinností na bázi superkritického CO2, technologií pro reaktory IV. generace až po fúzní technologie. - Technologické projekty: Vývoj, konstrukce a výroba se zaměřením na dodávky velkých technologických celků a speciálních experimentálních zařízení s využitím zkušeností získaných v rámci dodávek unikátních infrastruktur.

https://www.cvrez.cz/

Česká Republika
Hlavní 130
Husinec-Řež 25068

Universal Scientific Technologies s.r.o.Průmyslový subjekt

Firma UST má dlouhodobé zkušenosti s vývojem a výrobou dozimetrů a spektrometrů ionizujícího záření, které jsou určeny pro vědecké aplikace. Příkladem výsledných produktů jsou dozimetry pro primární a sekundární kosmické záření - řady SPACEDOS, AIRDOS a GEODOS.

https://www.ust.cz/

Česká Republika
U Jatek 19
Soběslav 39201

ThunderFly s.r.o.Průmyslový subjekt

ThunderFly je česká firma, která se specializuje na vývoj a výrobu bezpilotních prostředků navržených pro práci v nepříznivých klimatických podmínkách. Hlavními produkty jsou aplikačně modifikovatelné vírníky s vynikající stabilitou za každého počasí. Vírníky jsou vybaveny speciální avionikou z výzkumu a vývoje ThunderFly s.r.o.

https://www.thunderfly.cz

Česká Republika
U Jatek 19
Soběslav 39201

Capgemini engineeringPrůmyslový subjekt

Zkoušky komponentů a sestav převážně pro automobilový průmysl (mechanické, klimatické, materiálové, elektro zkoušky atp.). Konstrukce a výroba zkušebních přípravků a zařízení

https://capgemini-engineering.com/cz/cs/o-nas/

Česká republika
Příčná 2071
Hořice 50801

Czechia
Koperníkova 3062
Teplice 415 01