Průmyslový workshop o iniciativě EU Secured Connectivity – příležitosti pro New Space

Sdílet:


Evropská Komise zve dne 14. června 2021 všechny malé a střední firmy, start-up společnosti i zavedené průmyslové hráče na interaktivní workshop o příležitostech v přípravě nového evropského zabezpečeného telekomunikačního systému EU: Secured Connectivity.

Secured Connectivity je budoucí evropská 3D konstelace družic pro zajištění globálního pokrytí bezpečným vysokorychlostním připojením pro státní i soukromý sektor členských států EU, jehož otcem myšlenky je eurokomisař Thierry Breton. Secured Connectivity má stavět na a vycházet z požadavků na dnes již připravované systémy Govsatcom a EuroQCI, avšak má je navíc doplnit o konstelaci družic na nízké oběžné dráze v počtu řádově stovek kusů.

Koncept Secured Connectivity je momentálně analyzován evropským průmyslem v rámci studie zadané Evropskou komisí a řadou dalších přípravných studií a technologických projektů v rámci programu ARTES Evropské kosmické agentury. Níže je k dispozici ke stažení prezentace z nedávného semináře Evropské komise o Secured Connectivity pro členské státy ze dne 31.5.2021, která Vám poskytne hodnotné informace ještě před samotným workshopem 14.6.

Na programu budou prezentace, diskusní panely a matchmaking nástroje pro online B2B jednání účastníků mezi sebou.

Registrace na workshop 14.6. je k dispozici zde.

Rubriky