Závěrečná čísla o kandidátech na kosmonauty ze všech členských zemí ESA

Sdílet:


Finální čísla jsou k dispozici, takže počet zájemců o volná místa v oddíle kosmonautů ESA v letech 2021 a 22 bylo nyní možné rozpočítat na jednotlivé členské a spolupracující státy.

Ze 22523 platných přihlášek zaslaných do ESA přišlo nejvíce z Francie (7087), následovalo Německo (3695) a Velká Británie (2000). O místo kosmonauta s fyzickým znevýhodněním se ucházelo celkem 257 zájemců.

Po podrobné fázi prvního prověření bylo 1361 zájemců pozváno do druhého kola výběru kosmonautů ESA. To představuje celý den psychologických testů ve vybraných institucích v Evropě.

Počet zájemců pozvaných do druhé fáze výběru byl rozdělený na jednotlivé členské a spolupracující státy. Celkem jde o 530 žen a 831 mužů, přičemž každá členská země má v konkurzu nejméně tři kandidáty. Svědčí to o vysoké kvalitě žádostí, kterou musí výběrová komise zpracovávat.

Kromě toho bylo 27 kandidátů, kteří se přihlásili do kategorie astronaut se zdravotním postižením, pozváno do druhé fáze hodnocení.

Kandidáti, kteří budou ve druhé fázi úspěšní, následně projdou sérií psychologických pohovorů a skupinových zkoušek. Poté je čekají testy lékařské. Ti, kteří projdou úspěšně všemi koly, budou pozváni k přijímacím pohovorům. Jména členů oddílu astronautů ESA a záložních astronautů budou oznámena na podzim 2022.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky