Vzdělávací web „Uč se s Jupiterem“ je nyní online

Sdílet:


ESA se připravuje na vypuštění úžasné kosmické sondy k největší planetě naší Sluneční soustavy. Mise má název JUICE, JUpiter ICy moons Explorer. Aby mohli učitelé využít tuto výpravu do jiného světa ve svých školních hodinách STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), připravila ESA vzdělávací webovou stránku „Teach with Jupiter“ (Uč se s Jupiterem), která obsahuje širokou paletu STEM zdrojů týkající se právě Jupitera a Sluneční soustavy, a to ve vzdělávacím kontextu.

Učitelé mohou využít zdroje ze stránky Teach with Jupiter uvnitř i vně svých tříd k podpoře studentů základních a středních škol při studiu STEM předmětů. Jejich přirozená zvědavost týkající se vesmíru a průzkumu naší Sluneční soustavy se tak může stát přirozeným hybatelem zájmu.

„Teach with Jupiter“ se skládá z existujících vzdělávacích zdrojů týkajících se Sluneční soustavy, oběžných drah planet, existence mimozemského života pro základní a střední školy, přičemž mnoho dalších cílených zdrojů bude přidáno v budoucnu. Pedagogové mají také k dispozici rozsáhlou multimediální knihovnu zaměřenou na Jupiter a právě misi JUICE. A to včetně souborů pro 3D tisk této unikátní sondy.

Mezi nyní zahájenými aktivitami je i soutěž „Juice Up Your Rocket! Art“ pro děti do dvanácti let. Cílem je vytvořit ilustraci, která bude umístěna na obří raketu Ariane 5 při jejím startu se sondou směrem k Jupiteru. Soutěž je otevřená do 1. června 2021, 23:59 h středoevropského času. Přidejte se se svými studenty už nyní! Další informace o planetě Jupiter a misi JUICE určené pro první stupeň základních škol jsou pak k dispozici na webové stránce ESA Kids.

Stránka bude pravidelně aktualizovaná, nezapomeňte se na ni vracet pro nové zdroje/nápady!

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky