Vesmír pomáhá každému, aby zůstal ve spojení

Sdílet:


Udržet spojení s kýmkoliv a kdekoliv – ať ve vzdálených oblastech nebo při jízdě autem, lodí či letadlem – je v dnešním digitálním světě kritické.

ESA spolupracuje s telekomunikační společností Deutsche Telekom na tom, aby se zlepšila konektivita s pomocí družic. Tím by se doplnily stávající pozemní technologie, aby bylo zajištěno, že lidé i zařízení zůstanou ve spojení také v okamžiku, kdy se pozemní systémy stanou nedostupnými.

Přepínání mezi pozemními a kosmickými systémy musí být bezproblémové, aby lidé a zařízení zůstali ve spojení bez výpadků. Dostupné, stabilní a bezpečné připojení umožňuje provozovat životně důležité služby, například řízení záchranných prací v oblastech katastrof. Tam totiž zemětřesení, požáry nebo záplavy poškozují komunikační systémy založené na pozemních přenosech. Stejně tak využívání kosmických systémů zvyšuje bezpečnost a efektivitu pohybujících se zařízení, obzvláště autonomních vozidel nebo dronů.

Společnosti poskytující mobilní sítě, které již nabízejí konektivitu miliardám lidí na celém světě, mají výbornou pozici, aby těžily z benefitů kosmického prostoru a nabídly je Pozemšťanům. ESA a Deutsche Telekom spolupracují, aby zajistily kompatibilitu pozemních a kosmických technologií a také to, že budou odpovídat skutečným potřebám uživatelů.

Partnerství bylo posíleno dnešním podpisem memoranda o pochopení mezi dvěma organizacemi na World Mobile Congress v Barceloně. Na akci konané od 27. února do 2. března dorazilo 80 tisíc návštěvníků.

Claudia Nematová z představenstva Deutsche Telekom, kde je zodpovědná za technologie a inovace, uvedla: „Máme jasný cíl: přinést konektivitu všem, kdykoliv a kdekoliv. Alternativy připojení, jako družice, hrají kritickou roli v doplnění naší pozemské infrastruktury, abychom byli schopni zajistit kontinuitu služby.“

„Spolupráce s ESA je důležitým krokem v položení technologických základů pro posílení síťové odolnosti založené na kombinaci pozemní a družicové komunikace. To zvýší dostupnost naší sítě pro každého, kdo potřebuje zůstat připojený.“

Ředitel pro telekomunikace a integrované aplikace v ESA Javier Benedicto doplňuje: „ESA podporuje budoucnost konektivity, kde jsou družice integrovány s pozemními technologiemi, aby poskytovaly všudypřítomné, bezproblémové a bezpečné připojení pro všechny. Z partnerství s Deutsche Telekom jsme potěšeni, protože můžeme podpořit příslušné technologie v této oblasti. ESA podporuje evropský a kanadský průmysl v oblasti inovací a globální konkurenceschopnosti.“

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky