Úspěšný závěr prvního Česko-indického průmyslového dne v oblasti kosmických aktivit

Sdílet:


OPTOKON Group a ARCON uzavřeli partnerství za účelem poskytování pokročilých produktů a služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Česká republika a Indie – 18. dubna 2023

OPTOKON Group a OptoNet Communication oznamují nové partnerství se společností ARCON, Indie, zaměřené na pokrok ve vývoji, výrobě a prodeji špičkových telekomunikačních a kybernetických produktů. Partnerství bude sloužit vojenskému a vesmírnému průmyslu a bude zahrnovat zaměření na správu privilegovaného přístupu, detekci hrozeb identity a reakci, stejně jako na bezpečnostní operační střediska.

V rámci tohoto partnerství budou ARCON a OptoNet spolupracovat na vývoji strategie uvedení na trh pro své produkty a služby v oblasti kybernetické bezpečnosti v regionu. Tato spolupráce umožní OptoNetu, zejména s jeho novým datovým centrem a dobře zavedenou páteřní optickou sítí, nabízet vysoce specializované služby kybernetické bezpečnosti, jako je Security Operations Center a Identity Access Management Services, jako nabídku SaaS velkému počtu klientů v regionu.

Memorandum o porozumění bylo podepsáno na Velvyslanectví Indie v Praze v úterý dne 18. dubna 2023 pod záštitou Ministerstva dopravy. To představuje důležitý milník v růstu obou společností, protože spojují své síly, aby se vypořádaly s některými z nejnaléhavějších výzev v oblasti kybernetické bezpečnosti, zejména pokud jde o kritickou infrastrukturu.

Jiří Štefl, generální ředitel skupiny OPTOKON říká:

„Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat s ARCON na vývoji pokročilých telekomunikačních a kyberbezpečnostních produktů pro vojenský a vesmírný průmysl. Tato spolupráce je důkazem našeho odhodlání dodávat inovativní řešení našim zákazníkům a těšíme se na spolupráci, tak abychom vyhověli vyvíjejícím se potřebám trhu.“

O společnosti OPTOKON, a.s.

Společnost OPTOKON, a.s. je předním světovým výrobcem a dodavatelem prémiových aktivních a pasivních optických komponentů se specializací na plně testované integrované datové sítě, FTTx a taktická vojenská řešení. Naše komponenty a řešení lze nalézt v aplikacích v podnicích, komunitách a ozbrojených silách po celém světě.

V květnu 2020 podepsala společnost OPTOKON Smlouvu o integraci technologických řešení, což znamená, že společnost je oprávněna „integrovat“ technologie, produkty a software Cisco do zodolněných produktů OPTOKON. OPTOKON byl prvním takovýmto partnerem společnosti Cisco v České republice. OPTOKON je také Select Certified Partner Cisco s expresní specializací.

Struktura společnosti OPTOKON je založená na maticové organizaci skládající se z šesti výrobních divizí využívajících nejmodernější technologie ve spojení se silnými technickými znalostmi a regionálně řízených poboček pro uspokojení požadavků zákazníků.

Česká a malajské kalibrační laboratoře OPTOKON nabízí akreditované kalibrační služby. Naše akreditovaná testovací divize provádí mechanické, tepelné a EMC testy.

https://www.optokon.com/

O společnosti OptoNet

OptoNet Communication provozuje DATOVÉ CENTRUM VYSOČINA, které poskytuje služby telekomunikačním společnostem, poskytovatelům internetu a systémovým integrátorům. Stručně řečeno všemi, jejichž fungování a obchodní úspěch závisí na vysoké míře využívání informačních komunikačních technologií. Datové centrum je řešením i pro společnosti hledající prostory pro záložní datové centrum. DATOVÉ CENTRUM VYSOČINA je profesionální a moderní řešení pro umístění a správu serverů a dalších prvků ICT infrastruktury.

https://www.optonet.cz/

O společnosti ARCON

ARCON se sídlem v Bombaji je jednou z předních světových společností v oblasti kybernetické bezpečnosti, která nabízí řešení detekce hrozeb a reakce na identitu více než 1500 velkým podnikovým zákazníkům, mezi něž patří velké banky, vládní organizace, obrana, telekomunikační společnosti, velké ropné a plynárenské společnosti, veřejné služby, zdravotnictví a další velké konglomeráty. Jedním z předních produktů nabízených společností je řešení Privilege Access Management Solution, které chrání některé z největších IT infrastruktur na světě a produkt je uznáván jako lídr ve zprávě Gartner Magic Quadrant Report 2022 a byl také vysoce hodnocen z hlediska funkce ve zprávě Gartner Critical Capabilities Report pro Privilege Access Management 2022.

Ve společné diskuzi s předními organizacemi pro výzkum vesmíru ARCON prodiskutoval a vyhodnotil typické případy použití, aby rozšířil své schopnosti správy přístupu privilegií na vesmírná zařízení. Patří mezi ně pokročilé komunikační systémy a starší vesmírná infrastruktura na satelitech, která potřebuje mít kontrolu nad privilegovaným přístupem.

https://arconnet.com/

Zdroj: OPTOKON GROUP

Rubriky