Technologická R&D konzultace pro EU GOVSATCOM

Sdílet:


V rámci Evropské unie probíhá mezivládní projekt ENTRUSTED, který je řešen konsorciem členských států EU s úkolem konkretizovat uživatelské požadavky na služby a technologie pro zabezpečené družicové komunikace pro vládní účely. Na tyto požadavky by měl odpovědět evropský družicový systém GOVSATCOM. České firmy a výzkumné subjekty mají nyní příležitost podílet se na přípravě technologických R&D plánů pro vývoj nových technologií a zabezpečených služeb GOVSATCOM.

Konsorcium ENTRUSTED spustilo online konzultaci, která je určena všem technologickým a výzkumným subjektům v evropském kosmickém sektoru, které se mohou s členskými státy podělit o informace o nových trendech ve výzkumu a vývoji technologií a zabezpečených služeb družicové telekomunikace.

Cílem online průzkumu je vytvořit konsolidovaný soubor informací, který se dále promítne do technologických R&D plánů EU, například v programu Horizont Evropa. Poptávanými klíčovými slovy jsou zejména bezpečnost, robustnost, odolnost, integrita, interoperabilita a strategická autonomie EU.

Odpovědi na dotazník budou zpracovány anonymně, ale účast na konzultacích bude uvedena na internetových stránkách ENTRUSTED a v příslušných výstupech.

Termín pro vypracování odpovědí na dotazník je konec ledna 2022.

Rubriky