Studenti budou řešit průzkumné výzvy ve spolupráci s ESA

Sdílet:


Iniciativa založená v zařízení ESA ve Velké Británii nabídne studentským výzkumníkům příležitost rychle zkoumat klíčové výzvy spojené s kosmickým průzkumem.

Projekt, který se nachází v Evropském středisku pro kosmické aplikace a telekomunikace (European Centre for Space Applications and Telecommunications, ECSAT), je jednou ze tří iniciativ Spaceship realizovaných v lokalitách ESA v Evropě.

Každá iniciativa Spaceship poskytuje prostředí pro spolupráci, v němž studenti ruku v ruce s odborníky hledají rychlá řešení na technické výzvy, které přináší velké programy kosmického průzkumu.

Týmy typicky zahrnují vědce a techniky z kosmických agentur, univerzit a společností, neboť velký důraz je kladený na praktické ukázky a experimenty.

Podporujíce cílem globálně odsouhlaseného „jízdního řádu“ průzkumu zkoumá iniciativa ESA Spaceship klíčové technologie kosmického průzkumu: od využití mimozemských zdrojů až po vývoj energetických systémů mimo Zemi. A samozřejmě mnoho dalšího.

Každá iniciativa ESA Spaceship má svoji vlastní oblast zájmu. Spaceship ECSAT se zaměřuje na virtuální a rozšířenou realitu, robotiku a vývoj systémů pro podporu výcviku a aktivit astronautů.

Projekty budou čerpat z dalších aktivit ECSAT, mezi něž patří 5G/6G Hub ESA, projekt Moonlight ESA na Vulcan Facility ESA, což je domov pro shromažďování mimozemských vzorků simulujících horniny a prach nalezené na jiných planetách.

Iniciativy ESA Spaceship spadají pod průzkumný program ESA. Jsou součástí Týmu přípravy průzkumu, vývoje a technologií (Exploration Preparation, Research and Technology Team).

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky