Středisko ESA vytvoří evropskou kosmickou ekonomiku a bude podporovat komercionalizaci

Sdílet:


Podnikatelé, začínající firmy i zavedené kosmické společnosti získají podporu díky spuštění Evropského střediska pro kosmickou ekonomiku a komerci.

Středisko ESA si klade za cíl vytvářet pracovní místa a prosperitu v Evropě podporou perspektivního prostředí s cílem podpořit rozvoj kosmické ekonomiky a nabídnout pomocnou ruku komercionalizaci vesmíru. Podpoří převratné inovace, stejně jako partnerství mezi profesionály a nadšenci.

Evropské středisko pro kosmickou ekonomiku a komerci bude slavnostně otevřeno 4. července při akci, která bude živě vysílaná z Evropského institutu kosmické politiky z Vídně. Zde se bude nacházet i nové středisko.

Klíčovou řeč přednese generální ředitel ESA Josef Aschbacher, který se chystá zdůraznit podporu komerčním investicím do kosmických aktivit, což je součást jeho ambiciózního plánu označovaného jako Agenda ESA 2025. Po jeho vystoupení bude následovat panelová diskuse o vývoji kosmické ekonomiky a komerce v Evropě.

Akce znamená zahájení aktivit ve středisku, které bude představovat evropskou platformu pro mezidisciplinární debaty a výzkum.

Jednotlivci profesionálně zapojení do kosmické ekonomiky a komerce – kteří mají společný zájem v podobě rozvoje kosmického průmyslu v Evropě – se budou moci účastnit konferencí a workshopů, networkingových setkání, pracovních skupin, společného výzkumu, klání pro studenty nebo letních škol.

Středisko přivítá členy z různých profesních prostředí: půjde o ekonomy, inženýry, vědce z komerčních společnostní, veřejných institucí, mezinárodních organizací i akademického sektoru.

S řízením a každodenním provozem střediska pomůže ESA Evropský institut kosmické politiky.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky