Soutěže Galileo a Copernicus Masters 2021 otevřeny k přihlášení

Sdílet:


Do 21. července 2021 probíhá osmnáctý ročník mezinárodních soutěží Galileo Masters & Copernicus Masters o nejinovativnější komerční aplikace dvou družicových systému EU – Galileo a Copernicus. Soutěže, které tradičně pořádá německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen (AZO), letos nabídnou ceny o celkové hodnotě necelých 1 700 tisíc Euro.

Vítězi kromě finanční odměny získají možnost využít technické, podnikatelské a právní poradenství pro realizaci svých business plánů a využít partnerskou síť s více než 140 členy včetně inkubátorů. Partnery letošního ročníku soutěže jsou Evropská komise a agentura EUSPA, Evropská kosmická agentura (ESA), Německá agentura pro letectví a kosmonautiku (DLR) a Spolkové ministerstvo dopravy a datových sítí (BMVI), které nabízí uchazečům své vlastní ocenění. Dále jsou udělovány zvláštní ceny jako Galileo Living Lab Prize, University Challenge, ESA Digital Twin Earth Challenge, AIrbus Up42 Challenge, zvláštní tematické ceny Evropské komise a mnoho dalších.

Základní podmínkou pro přihlášení do soutěží je, aby navrhované nápady využívaly systémy družicové navigace (Galileo) a pozorování Země (Copernicus). Přihlásit se mohou začínající i zavedené soukromé firmy, zapálení jednotlivci, studenti či čerství absolventi vysokých škol, výzkumné týmy ad. Návrh se může nacházet ve fázi ideje, rozvinutého systémového řešení či prototypu v libovolné fázi vývoje. Návrhy budou hodnoceny odbornou porotou podle řady kritérií, přičemž mezi nejvýznamnější patří potenciál k uplatnění na trhu, prokazatelný vztah k GNSS, resp. pozorování Země, technická proveditelnost a ošetření právních aspektů a rizik. Každý návrh nejprve prochází vyhodnocením v regionálním kole, které si navrhující zvolí dle vlastního výběru. Vítězové regionálních kol postupují do finále soutěže, jehož vítěz bude představen na slavnostním vyhlášení koncem roku.

V rámci České republiky nyní probíhá regionální kolo soutěže, jehož vítězi získají možnost využít nabídku služeb Agentury pro rozvoj podnikání a investic – CzechInvest a ESA BIC Prague o celkové hodnotě až 1000 EUR. Podrobný popis nabízených služeb naleznete v dokumentu na tomto odkaze.

Informace o soutěžích v kostce na letácích hlavního pořadatele: Galileo Masters a Copernicus Masters

Soutěžní návrhy můžete podávat do 21. července 2021 (původní termín byl o dva dny prodloužen) na stránkách:

Regionálním partnerem soutěže je Ministerstvo dopravy ČR, Odbor ITS kosmických aktivit a VaVaI a regionálním organizátorem je Agentura pro rozvoj podnikání a investic – CzechInvest.

Kontakty

  • Regionální organizátor: ESA BIC Prague / CzechInvest (Jana Šmotková, jana.smotkova@czechinvest.org)
  • Regionální partner: MD ČR (Josef Šobra, josef.sobra@mdcr.cz)

Rubriky