Sledujte živě: konference Ready for the Moon

Sdílet:


Sledujte s námi živě akci Ready for the Moon (Připraveni na Měsíc), což je politická konference na vysoké úrovni věnující se výzvám a ambicím pro evropský kosmický sektor. Konferenci bude vysílat na svém druhém kanále ESA Web TV, a to včetně brífingu pro média. Začne v pátek 2. června ve 14:00 h středoevropského času.

Konference Ready for the Moon se bude podrobně zabývat doporučeními plynoucími ze zprávy Revolution Space. Rakouský federální kancléř Karl Nehammer, generální ředitel ESA Josef Aschbacher a představitelé evropského kosmického sektoru budou řešit, kterak dnes přijatá rozhodnutí ovlivní evropskou schopnost podílet se na rostoucí kosmické infrastruktuře.

Do debaty se zapojí také vedoucí Evropského střediska astronautů (European Astronaut Centre, EAC) ESA Frank De Winne, členka záložního oddílu astronautů ESA Carmen Possnigová a účastník studie proveditelnosti misí astronautů s postižením John McFall.

Živé vysílání z Vídně zahrnuje celou konferenci, která proběhne od 14:00 do 17:00 h středoevropského času. Následovat bude tiskový brífing v 17:00 h, na němž se budou diskutovat závěry a odpovídat na otázky médií.

Poznámka: Tiskový brífing proběhne v angličtině a němčině. Časy jsou přibližné a mohou se změnit.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky