Sledujte živě: ESA oznámí nové evropské astronauty

Sdílet:


Přidejte se k nám živě, když ESA odhalí jména a tváře nového oddílu evropských astronautů. ESA WebTV bude celou událost přenášet po brífingu seznamujícím s výstupy z Rady ESA na ministerské úrovni, který se koná ve středu 23. listopadu 2022.

Nový oddíl astronautů ESA bude představený v Grand Palais Éphémère v Paříži poté, co bude formálně ukončeno zasedání Rady ESA na ministerské úrovni.

Oddíl astronautů ESA 2022 bude obsahovat profesionální astronauty, členy záložního oddílu a astronauty s fyzickým omezením pro projekt proveditelnosti.

V roce 2021 ESA otevřela volná místa na pozice astronautů a astronautů s fyzickým omezením. Šlo o první výzvu pro zájemce o vstup do oddílu astronautů od roku 2008.

ESA dostala více než 22500 platných přihlášek na astronauta z členských zemí i přidružených států: přihlášek od zájemců, kteří se chtěli zúčastnit misí na Mezinárodní kosmickou stanici i do vzdálenějších míst. Pro místa astronauta s fyzickým omezením bylo přijato 257 přihlášek.

Noví astronauti ESA budou pracovat v Evropském středisku astronautů v Kolíně nad Rýnem. Po dokončení základního dvanáctiměsíčního výcviku budou připraveni vstoupit do další fáze přípravy k letům na kosmickou stanici. Následně – po nominaci – do konkrétní mise, zahájí přípravu „na míru“ právě této misi.

Zůstaňte naladěni na sociální sítě ESA a na stránku výběru astronautů ESA pro nejnovější zprávy.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky