Registrujte se již nyní: Den otevřených dveří ESA pro osoby s postižením

Sdílet:


Již nyní je otevřená registrace pro letošní Den otevřených dveří ESA pro osoby se zdravotním postižením. Ten se uskuteční v sobotu 7. října v technickém středisku ESA ESTEC (European Space Research and Technology Centre) v nizozemském Noordwijku.

Půjde již o třetí každoroční Den otevřených dveří ESA pro osoby se zdravotním postižením. Místem konání je středisko ESTEC, které je největším kosmickým zařízením v Evropě. Návštěvníkům nabídne šanci setkat se s vědci, inženýry i astronauty, stejně jako si prohlédnout skutečný kosmický hardware.

Tématem letošního roku je „Science Fiction Gets Real“ (Sci-fi se stává realitou). Zdůrazní, kterak vědecká fikce inspirovala vědce a inženýry k tomu, aby se přidali k ESA a aby proměnili původně imaginární koncepty v realitu.

Myšlenka za realizací otevřeného dne pro osoby s postižením v sobotu 7. října je taková, aby návštěvníci s omezenými možnostmi (a jejich doprovod) měli možnost projít si ESTEC sobě vyhovujícím tempem. Akce je součástí Holandského týdne přístupnosti (Week van de Toegankelijkheid).

Návštěvnický okruh je navržený tak, aby měl každých přibližně 150 m odpočinkovou zónu. S tím, že každý návštěvník si bude moci vybrat, zdali okruh absolvuje celý, nebo pouze jeho část. Všechny dveře na okruhu jsou takové, že dovolují průjezd standardním invalidním vozíkem.

Pro účast je povinná registrace. Registrovat se je možné zde.

Další informace o Dni otevřených dveří ESA přineseme později.

Po události následuje druhý den (v neděli 8. října) Den otevřených dveří ESA, který bude otevřený nejširší veřejnosti.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky