Průmyslový den ESA k přípravě druhé periody Space Safety programu, 15. března 2022, on-line

Sdílet:


Evropská kosmická agentura (ESA) pořádá dne 15. března 2022 v pořadí již druhý průmyslový den k přípravě další periody Space Safety Programu (S2P).

Průmyslový den proběhne v plně virtuální formě (WebEx) a má dva hlavní úkoly, jm. nastínit vizi ESA a členských států ve směru budoucího vývoje S2P programu a dále získat zpětnou vazbu evropského kosmického sektoru na postup v přípravách jednotlivých elementů programu.

Během průmyslového dne budou blíže představeny zamýšlené aktivity k realizaci v rámci nového COSMIC elementu (dřívější SP2 P1 Core element), tj. nové mále mise realizované jako projekty v COSMIC elementu + COSMIC Core Activities, reprezentující kontinuitu dosavadních Core Aktivit. Dále budu podány informace k vývoji misí HERA, VIGIL (dřívější dedikovaná SWE mise do L5 bodu), Clearspace-1 a aktivitách souvisejících s elementem ADRIOS (Active Debris Removal and In-Orbit Servicing).

Průmyslový den bude opět rozdělen do dvou částí, plenární v době od 9 do 12h a B2B sekce mezi 13 a 16h.

Bližší informace jsou zveřejněny společně s registrací a programem na adrese https://indico.esa.int/event/410/. Během registrace nezapomeňte indikovat Váš zájem o případná B2B setkání se zástupci ESA.

Oceníme také informaci o Vaší plánované účasti na e-mail vaclav.nesladek(at)mdcr.cz.

Rubriky