Program Kerbal nyní obsahuje skutečné mise ESA

Sdílet:


ESA a nadšenci kolem aplikace Kerbal Space Program nyní mají k dispozici zdarma aktualizaci „Shared Horizons“, která v tomto kosmickém simulátoru dovoluje hráčům postavit rakety Ariane 5 a realizovat skutečné mise ESA.

Tato aktualizace byla uvolněna při příležitosti devátého výročí prvního vydání aplikace Kerbal Space Program, což je široce oceňovaná simulační hra založená na fyzice.

ESA se spojila s vydavatelem Private Division a vývojářským studiem Squad, aby nabídla hráčům možnost plně se zapojit do dvou klíčových aktivit ESA: výroby a vypouštění evropských raket a zkoumání prostoru v okolí naší planety.

Aktualizace Shared Horizons obsahuje všechny stupně, motory a systémy evropského nosiče Ariane 5. Hráči tak mohou postavit jeho přesnou repliku, různě kombinovat stupně jakýmkoliv kreativním způsobem nebo postavit imaginární hybrid používající části z různých typů raket.

Jakmile je raketa vypuštěna, hráči mohou postupovat dle dvou nových scénářů založených na známých evropských vědeckých misích. První scénář je založený na výpravě BepiColombo, což je probíhající společná mise ESA a japonské kosmické agentury JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency), která byla vypuštěna na Ariane 5 v roce 2018 a která v současné době míří k Merkuru.

Druhým scénářem v oblíbené hře je mise Rosetta, která vzdává čest ikonické misi ESA ke kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenková. Odstartovala v roce 2004, také na raketě Ariane 5. Sonda následně putovala deset let Sluneční soustavou před tím, než dosáhla svého cíle a přistála na kometě.

Díky této aktualizaci mohou nadšenci tyto mise nachystat od začátku a absolvovat s nimi ve světě malých zelených humanoidů známých jako „Kerbíci“ celou výpravu. Všechny aspekty hry jsou založené na realistické aerodynamice a orbitální fyzice.

Aktualizace „Kerbal Space Program: Shared Horizons“ je k dispozici zdarma a je k dispozici ke stažení na PC od 1. července. Koncem roku se plánuje její vydání i na konzole. Aktualizace Shared Horizons vyžaduje mít nainstalovánu základní verzi Kerbal Space Program. Další detaily jsou k dispozici na www.kerbalspaceprogram.com

Další informace (v angličtině) jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky