Pracovní příležitost: Výběrové řízení na pozici vedoucí/ho vzdělávací kanceláře Evropské kosmické agentury ESA-ESERO ČR!

Jste zkušeným projektovým manažerem s vynikající znalostí vzdělávacího systému se zaměřením na formální vzdělávání STEM oborů? Pak hledáme právě Vás!  V rámci poptávané pracovní pozice budete mít na starost celkové řízení a rozvoj projektu, komunikaci se zástupci Evropské kosmické agentury (ESA), rozvíjení spolupráce s českými stakeholdery, organizaci akcí i samotnou výuku a přípravu vzdělávacích materiálů.

Posláním kanceláře je implementovat témata ESA a vesmíru obecně do systému vzdělávání a propojovat nadějné žáky a pedagogy s inspirativními projekty ESA. Jedná se o celoevropský projekt koordinovaný ESA (www.esero.eu), v Česku kancelář funguje pátým rokem (www.esero.sciencein.cz).

Pozice nabízí prostor pro zkušeného projektového manažera/ manažerku, schopného řízení a administrace mezinárodního projektu, s vynikajícími schopnostmi pro jeho dlouhodobý rozvoj. Základním předpokladem je perfektní znalost vzdělávacího systému (zejména formální vzdělávání) se zaměřením na STEM obory.

Náplň pracovní pozice:

  • Naplňování cílů Vzdělávací kanceláře Evropské vesmírné agentury (ESA ESERO) v Česku
  • Komunikace s ESA; koordinace konsorcia sedmi institucí
  • Kreativní rozvíjení stávajících projektů kanceláře, vyhledávání dalších možností rozvoje
  • Aktivní spolupráce se školami, komunikace s učiteli a žáky
  • Organizace a výuka vzdělávacích seminářů pro pedagogy, soutěží, propagačních akcí
  • Administrace projektu, reporting ESA Education
  • Vedení přípravy nových vzdělávacích materiálů, adaptace stávajících materiálů ESA

Požadováný profil:

  • VŠ vzdělání technického směru (se zájmem a zkušenostmi z formální pedagogiky) či pedagogického směru (se zájmem a zkušenostmi z technických/přírodovědných oborů)
  • Životní zájem o vesmír; orientace v činnosti a projektech ESA
  • Zkušenost s řízením a administrativou mezinárodních projektů
  • Perfektní AJ slovem i písmem, schopnost kompilace projektových proposalů
  • Silná osobnost, organizační schopnosti, kreativita, schopnost práce v týmu, komunikativnost
  • Vysoká míra motivace, po zaškolení očekávána výrazná samostatnost
  • Ochota k cestování po Česku a Evropě; ŘP sk. B

Proč právě Vzdělávací kancelář ESA ESERO?

  • Zajímavá a různorodá práce s důrazem na seberealizaci
  • Fascinující téma vesmíru
  • Spolupráce se zástupci významných evropských institucí
  • Práce v kreativním kolektivu
  • Výhled na Petřín z okna kanceláře
  • Mzda, seberozvoj, benefity

Nástup od října 2020

► Životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte na adresu esero@sciencein.cz

► Cover Letter výzvy naleznete zde.

Rubriky