Pozvánka na webinář EIC Pathfinder Challenge – Kosmická infrastruktura EU

Sdílet:


Technologické centrum Praha vás zve na webinář věnovaný výzvě EIC Pathfinder Challenges 2024, specificky zaměřený na téma posilování udržitelnosti a odolnosti evropské kosmické infrastruktury.

EIC Pathfinder je výzkumné schéma programu Horizont Evropa, které podporuje průzkum nových přístupů ve výzkumu s cílem otevřít cesty k průlomovým technologiím a inovacím. Tzv. Challenges jsou tematické oblasti cíleně zvolené tak, aby posilovaly autonomii a konkurenceschopnost EU ve strategických sektorech. Důležitou roli zde hraje tzv. Programme Manager, jehož/jejímž úkolem je vytvořit vizi pro danou Challenge, podílet se na výběru projektů, které jsou zařazeny do jeho/jejího projektového portfolia a portfolio následně řídit k dosažení cílů a vize.

Do výzvy je možné žádat samostatně nebo jako součást mezinárodního konsorcia. Příspěvek EU vybraným projektům je až 4 mil. €.

Více informací, včetně registrace, naleznete na odkazu: https://www.horizontevropa.cz/cs/kalendar/yiifcalendarevent/951/webinar-eic-pathfinder-challenge-kosmicka-infrastruktura

Rubriky