Pozvánka na EUSPA Open Space – Czech Space Week 2021

Sdílet:


Náš každodenní život ovlivňuje dění ve vesmíru mnohem více, než si uvědomujeme. Satelity na oběžné dráze umožňují milionům lidí komunikovat a orientovat se pomocí nových technologií, cestovat po zemi, po moři i vzduchem a vytvářet nové způsoby, jak zlepšit zdraví naší planety a rozvíjet naši ekonomiku. 

V letošním roce Vás Agentura Evropské unie pro kosmický program (EUSPA) pod novým názvem, s rozšířeným záběrem činností a při dodržení platných hygienických pravidel zve na svou první výstavu pod širým nebem nazvanou „EUSPA Open Space“.

Kdy?

  • 4. – 6. listopadu 2021

Kde?

  • Před sídlem agentury EUSPA na adrese Janovského 438/2, 170 00 Praha 7-Holešovice

Jak se k sídlu EUSPA dostanete?

  • Naskočte na tramvaj využívající Galileo: č. 6,8,12,17,25,1 a vystupte na Strosmayerově náměstí nebo se svezte metrem linky C a zastavte na zastávce Vltavská

#EUSPAOpenSpace, organizovanou v rámci #CzechSpaceWeek, si můžete také uložit na události na Facebooku nebo na LinkedInu.

EUSPA je agenturou Evropské unie, jejímž posláním je realizovat první integrovaný Kosmický program Unie a znásobit přínosy vyplývající z družicových dat a služeb tak, aby z nich mohli občané, podniky a státní správy těžit co nejvíce.

EUSPA:

  • Poskytuje nejmodernější bezpečné evropské družicové služby skupině uživatelů v Evropě a po celém světě, která se neustále rozrůstá.
  • Propaguje komerční využití družicových dat systémů Galileo, EGNOS, Copernicus a GOVSATCOM.
  • Zajišťuje bezpečnost a zabezpečení zařízení Kosmického programu Unie ve vesmíru i na Zemi.
  • Podporuje inovace v celém hodnotovém řetězci rozvoje podnikání pro podniky, start-upy a akademickou obec.

Agentura rovněž přispívá k Zelené dohodě pro Evropu a digitalizaci, bezpečnosti a zabezpečení Unie a jejích občanů při současném posilování její autonomie a odolnosti.

Zdroj: euspa.europa.eu

Rubriky