Nalaďte si vysílání kosmonauta ESA Matthiase Maurera ve středu 24. listopadu

Sdílet:


Ve středu 24. listopadu se učitelé a studenti z Německa, Irska a České republiky živě spojí s kosmonautem ESA Matthiasem Maurerem, který v současné době žije a pracuje na Mezinárodní kosmické stanici (ISS). Přijdete se k události vysílané živě!

Studenti a učitelé budou pokládat otázky na téma „Jednou průzkumníci, navždy průzkumníci“ přímo Matthiasi Maurerovi. Živý přenos celé události včetně vstupního úvodu z každé země poběží na YouTube.

Živé vysílání začne ve 14:38 h středoevropského času. Vlastní spojení s kosmickou stanicí pak začne v 15:05 h středoevropského času a potrvá 20 minut.

Národní akce jsou organizovány místními pobočkami vzdělávací kanceláře ESA ESERO (European Space Education Resource Office): ESERO Germany, ESERO Ireland a ESERO Česká republika. Živé přenosy budou uskutečněny z Planetária v Bochumi, Institutu techniky Carlow a ze Smíchovské střední průmyslové školy v Praze, což propojí učitele a studenty napříč inkriminovanými zeměmi.

Rozhovor během letu s Matthiase Maurerem je součástí vzdělávacích aktivit připravených ESA a kancelářemi ESERO napříč Evropou. Ty se v současnosti nacházejí v osmnácti členských státech ESA. Projekt ESERO je společným dílem ESA, národních kosmických agentur a národních i místních vzdělávacích partnerů.

ESERO je vlajkový projekt ESA podporující základní a střední vzdělávání v Evropě. Projekt využívá inspirativní sílu kosmonautiky a ohromné množství znalostí a kompetencí jí generovaných ke zlepšení výuky a studia disciplín z kategorie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). ESERO si klade za cíl zlepšit gramotnost a kompetence žáků v oborech souvisejících se STEM skrze aktivity „šité na míru“ národním osnovám, potřebám a kontextu, které zahrnují školení pro učitele, inovativní učební pomůcky, informace o možnostech kariérního uplatnění v STEM, stejně jako přístup ke vzorům z národního kosmického průmyslu a akademické sféry.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky