Je možné se registrovat na den otevřených dveří ESA 2020

Sdílet:


Zaregistrujte se, ať se můžete stát návštěvníkem virtuálního dne otevřených dveří ESA 2020 ve středisku ESTEC (European Space Research and Technology Centre). Každoroční událost proběhne v neděli 4. října od 13:00 do 15:30 h středoevropského času. Návštěvníci budou mít možnost vstoupit do auditoria a následně virtuálně chodit z místnosti do místnosti, stejně jako budou moci pokládat otázky a vyjadřovat se v diskusích, vědeckých demonstracích nebo se účastnit okružních jízd.

Účast na devátém každoročním dni otevřených dveří ESA v ESTECu vyžaduje registraci, přičemž je umožněna jen jedna registrace na domácnost. Pro zájemce o sledování aktivit bez aktivního zapojení bude živé vysílání na webové televizi ESA (bez nutnosti registrace).

Pokračující omezení v souvislosti s onemocněním COVID-19 znemožňuje osobní návštěvu střediska, ale zájemci mohou i tak podniknout virtuální cestu do střediska. Získají unikátní pohledy na kosmický hardware a budou moci přímo hovořit s kosmonauty nebo odborníky na kosmonautiku.

Účastníci vstoupí do virtuálního auditoria, kde si budou moci vybrat, které „místnosti“ chtějí navštívit. K návštěvě bude mnoho z nejzajímavějších atrakcí z loňských let, a to včetně pohovorů o možnosti kariérního uplatnění s pracovníky lidských zdrojů ESA, detailech o vzdělávacích programech ESA pro školy a univerzity a přednášky z kosmického průzkumu, stejně jako o umění a kultuře, která je inspiruje.

Nizozemská kosmická kancelář bude představovat práci odvedenou holandskými firmami a výzkumníky v kosmickém sektoru. Návštěvníci se také mohou vydat na virtuální cestu do zákulisí střediska ESTEC, které je plně vybaveno pro testování kosmických zařízení před jejich vysláním na oběžnou dráhu.

Mezi potvrzenými přednášejícími je nizozemský kosmonaut ESA André Kuipers a „kosmický youtuber“ Scott Manley. Jejich přednášky v loňském roce vedly k ovacím ve stoje. Scott Manley má letos v plánu představit nejnovější verzi populární hry KSP (Kerbal Space Program).

Hlavním tématem dne otevřených dveří ESA ve středisku ESTEC bude „ESA a prostředí“. Profesionálové v kosmických aktivitách totiž moc dobře vědí, jak je důležitá udržitelnost: aby bylo možné vesmírné výpravy realizovat, musí nesmírně pečlivě řídit množství omezených zdrojů. A totéž platí i pro celé lidstvo zde na „kosmické lodi“ jménem Země.

Pro registraci (v angličtině) klikněte zde.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky