Inkubátor pro kosmické technologie ESA BIC Czech Republic hledá inovativní startupy. Může podpořit i vás

Sdílet:


Podnikatelský inkubátor Evropské kosmické agentury ESA BIC Czech Republic opět podpoří startupy, které pracují s kosmickými technologiemi. Začínající podnikatelé získají 50 tisíc EUR a další podporu pro rozvoj svých nápadů. Hlásit se mohou do 22. září.

Inkubátor ESA BIC Czech Republic spravovaný agenturou CzechInvest podporuje projekty, které využívají kosmické technologie a družicová data nebo zavádějí nové inovativní technologie pro kosmický trh. Každý rok vybírá inkubátor inovativní startupy, které získají podporu v podobě financí na své podnikání, mentoringu, technického poradenství i zázemí kanceláří, dílen a laboratoří. ESA BIC pracuje na zviditelnění inkubovaných startupů a otevírá jim dveře k zajímavým kontaktům a dalším investicím.

Od roku 2016, kdy inkubátor začal působit v České republice, vybral již 51 startupů, z nichž některým pomohl zhmotnit jejich nápad a vyvinout první prototyp, jiné podpořil na cestě ke vstupu na trh. Jejich aktivity nacházejí uplatnění v oblastech tak rozmanitých jako je zemědělství, městské plánování, umění, letectví, rybolov nebo turismus. Inkubovaným startupům se daří dosahovat jejich podnikatelských cílů a inkubace v ESA BIC pro ně bývá cestou k dalším, často mezinárodním investicím. Mezi největšími úspěchy inkubovaných startupů nelze opomenout například Groundcom.space. Ten se z pouhého nápadu proměnil v úspěšně fungující podnik, kterému se podařilo podepsat kontrakt na obsluhu připravované konstelace 400 družic s firmou, jež vyvíjí družice třeba i pro americké letectvo.

Pracujete také na vlastním projektu za využití kosmických technologií a chcete své aktivity posunout o úroveň výš? Právě teď máte příležitost. Nadcházející uzávěrka přihlášek do inkubátoru je stanovena na 22. září 2023. Zástupci ESA BIC Czech Republic připravili pro zájemce informační online workshop, na které je seznámí s průběhem inkubace a jejími podmínkami a nabídnou užitečné tipy k vyplňování přihlášek. Workshop proběhne 7. září od 16:00 hodin Startupy se na něj mohou registrovat či se přihlásit na individuální konzultaci, na které získají konkrétní rady. Více informací o inkubátoru ESA BIC Czech Republic je k dispozici na www.esa-bic.cz.

Co ESA BIC nabízí?

  • Finanční podpora: 50 000 EUR na váš výzkum a vývoj
  • Inkubace na míru: Až 2 roky cílené inkubace
  • Poradenství a odborné znalosti: Odborný mentoring v oblasti podnikání i technologií
  • Networking a příležitosti: Značka ESA otevírá dveře k dalším investicím a možnostem navazování kontaktů
  • Globální působení: Exkluzivní přístup k mezinárodním akcím, investorům a startupům

Máte dotazy? Obraťte se na esabic@czechinvest.org

Rubriky