Hvězdná role pro ESA

Sdílet:


Na Apple TV+ se od 21. února 2024 vysílá nový původní seriál Konstelace (v originále Constellation). Ten uchvátil diváky směsicí sci-fi a tajemna.

Seriál vytvořil a napsal Peter Harness. Jeho hlavní hvězdou je Noomi Rapaceová, která hraje astronautku Jo. Ta se vrací na Zemi po katastrofě ve vesmíru, aby zjistila, že klíčové prvky života zmizely. Akcí nabité kosmické dobrodružství je sondou do temných zákoutí lidské psychologie a zoufalou snahou jedné ženy odhalit pravdu o skryté historii kosmických letů i snaze získat zpět vše, co ztratila.

Příběh začíná nouzovou situací na Mezinárodní kosmické stanici, přičemž drama se rozvíjí jak dále v kosmickém prostoru, tak zpět na Zemi. ESA se podílela na tom, že seriál má velmi autentické kosmické prostředí, stejně jako poskytla nesmírně cenné informace o tom, kterak kosmické programy fungují. ESA také dodala některé rekvizity, jako například oficiální nášivky a emblémy ESA.

Výkonný producent Konstelace Simon Arnal byl ze zapojení ESA nadšený: „Bylo báječný spolupracovat se skutečnými kosmickými experty ESA. Poskytli skvělá doporučení a technické rady, které nám pomohly pro Constellation vytvořit autentický svět.“

Pro ESA jsou sledované televizní seriály a filmy skvělým způsobem, jak se zviditelnit. Pomáhají upevnit vnímání ESA jakožto součásti dnešního kosmického a vědeckého ekosystému.

Kancelář pro branding a partnerství v ESA čím dál více spolupracuje s filmaři a tvůrci her, když jim pomáhá do jejich projektů vnést reálné kosmické prostředí. K tomu patří poskytování lokalit ESA pro filmování, což bylo usnadněno vznikem průvodce Film ESA. Jde o průvodce po lokalitách ESA pro filmaře. Film ESA může být stažený z Brandového střediska ESA (ESA Brand Centre).

Vedoucí brandingu a partnerství v ESA Emmet Fletcher úspěšnou spolupráci komentuje: „Jsme potěšeni, že ESA má roli v pomoci producentům seriálu Constellation, aby mohli realizovat svůj působivý vesmírný příběh. Díky spuštění portfolia zdrojů ESA pro filmový průmysl se těšíme na další filmová dobrodružství v kosmickém prostoru.“

Seriál Konstelace je nyní globálně streamovaný na platformě Apple TV+.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky