Galileo Masters 2020 – soutěž o nejlepší aplikaci družicové navigace

Sdílet:


Až do 30. června 2020 probíhá sedmnáctý ročník mezinárodní soutěže Galileo Masters o nejinovativnější komerční aplikaci systému Galileo. Soutěž, kterou tradičně pořádá německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen (AZO), letos nabídne ceny o celkové hodnotě 750 tisíc Euro.

Vítězi kromě finanční odměny získají možnost využít technické, podnikatelské a právní poradenství pro realizaci svých business plánů a využít partnerskou síť s více než 140 členy včetně inkubátorů. Partnery letošního ročníku soutěže jsou Agentura GSA, Evropská komise, Evropská kosmická agentura (ESA), Německá agentura pro letectví a kosmonautiku (DLR) a Spolkové ministerstvo dopravy a datových sítí (BMVI), které nabízí uchazečům své vlastní ocenění: 

  • GSA Space for our planet challenge
  • GSA Space for fun challenge
  • GSA Space for being safe & healthy challenge 
  • DLR Challenge
  • BMVI PRS Challenge
  • University Challenge
  • Living Lab Prize

Základní podmínkou pro přihlášení do soutěže je, aby navrhovaný nápad využíval systémy družicové navigace s důrazem na systém Galileo. Přihlásit se mohou začínající i zavedené soukromé firmy, zapálení jednotlivci, studenti či čerství absolventi vysokých škol, výzkumné týmy ad. Návrh se může nacházet ve fázi ideje, rozvinutého systémového řešení či prototypu v libovolné fázi vývoje. Návrhy budou hodnoceny odbornou porotou podle řady kritérií, přičemž mezi nejvýznamnější patří vztah k GNSS, technická proveditelnost, potenciál k uplatnění na trhu a ošetření právních aspektů a rizik. Každý návrh nejprve prochází vyhodnocením v regionálním kole, které si navrhující zvolí dle vlastního výběru. Vítězové regionálních kol postupují do finále soutěže, jehož vítěz bude představen na slavnostním vyhlášení koncem roku.

V rámci České republiky nyní probíhá regionální kolo soutěže, jehož vítězi získají možnost využít nabídku služeb Agentury pro rozvoj podnikání a investic – CzechInvest a ESA BIC Prague o celkové hodnotě až 4000 EUR. Podrobný popis nabízených služeb naleznete v dokumentu na tomto odkaze.

Návod na přihlášení do soutěže naleznete na adrese https://www.galileo-masters.eu/apply/ a samotné soutěžní návrhy můžete vkládat do databáze Galileo Masters do 30. června 2020.

Regionálním partnerem soutěže je Ministerstvo dopravy ČR, Odbor ITS kosmických aktivit a VaVaI a regionálním organizátorem je Agentura pro rozvoj podnikání a investic – CzechInvest.

Kontakty

  • Regionální partner: MD ČR (Josef Šobra, josef.sobra@mdcr.cz)
  • Regionální organizátor: ESA BIC Prague / CzechInvest (Jana Šmotková, jana.smotkova@czechinvest.org)

Odkazy

Rubriky