Experiment OSCAR-QUBE byl úspěšně umístěn na ISS

Sdílet:


Studentský tým za experimentem OSCAR-QUBE může slavit! Jejich hardware byl kosmonautem ESA Thomasem Pesquetem integrovaný do zařízení ICECubes na Mezinárodní kosmické stanici.

Experiment OSCAR-QUBE má na diamantech založenou kvantovou technologii, aby mohl provádět extrémně rychlá a přesná měření magnetického pole. To dovolí vytvořit velmi přesnou mapu magnetických polí na nízké oběžné dráze Země. Je součástí programu Vzdělávací kanceláře ESA „Orbit Your Thesis!“, v jehož rámci studenti vytvářejí své vlastní experimenty k umístění na Mezinárodní kosmickou stanici. Tento přístup „učit se děláním“ studentům nabízí nejen fantastické zkušenosti, aby si vytvořili základy pro budoucí práci v kosmickém sektoru, ale také aktivně podporuje pokrok ve vědě a technice.

Zařízení ICECubes bude domovem experimentu OSCAR-QUBE po dobu následujících osmi měsíců, ovšem v nejbližší době čeká studenty především testovací rutina mající za cíl zjistit, zdali sestava pracuje korektně i po turbulentní cestě do vesmíru. Jakmile bude potvrzena plná funkcionalita, tým přepne zařízení do sběrného režimu. Pak začnou ke studentům proudit cenná data, která bude potřeba analyzovat.

Další aktualizace týkající se projektu OSCAR-QUBE je možné nalézt na portálu programu Orbit Your Thesis!

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky