ESA podporuje mediální 5G trh pomocí družicových technologií

Sdílet:


Filmoví fanoušci, hráči a budoucí uživatelé metaverza si budou moci vychutnávat videa ve vysokém rozlišení, hry a prostředí rozšířené reality živě a bez výpadků, a to odkudkoliv. Stane se tak poté, co se družice propojí s pozemními technologiemi 5G a 6G příští generace.

ESA podepsala dohodu s Evropskou vysílací unií (European Broadcast Union) – aliancí mediálních organizací veřejné služby – která umožní Evropě získat vedení v dodávkách obsahu médií, stejně jako udržet evropskou technickou autonomii.

Technologie budoucí generace 5G a 6G poskytne rychlou a vysokoobjemovou datovou konektivitu na podporu digitální transformace společnosti. To umožní vznik nových aplikací a služeb.

Mediální průmysl rychle přijal 5G technologie, které nabízejí videa v ultravysoké kvalitě, stejně jako extrarychlé hry s velmi nízkou latencí.

Telekomunikační družice budou hrát klíčovou roli při zajišťování nepřerušované a všudypřítomné konektivity, na kterou sítě 5G a 6G spoléhají.

Aktuálně podepsaná dohoda nazvaná 5G Emerge představuje partnerství mezi ESA, Evropskou vysílací unií a dvaceti společnostmi z Itálie, Lucemburska, Nizozemska, Norska, Švédska a Švýcarska.

V rámci dohody budou partneři definovat, vyvíjet a ověřovat integrované družicové a terestriální systémy založené na otevřených standardech, které umožní efektivní dodávku vysoce kvalitního obsahu. Systém bude využívat strukturální výhody družicové infrastruktury kombinované s flexibilitou 5G a následujících technologií, které budou schopné dosáhnout kohokoliv kdekoliv.

Dohodu podepsal ředitel technologií a inovací Evropské vysílací unie Antonio Arcidiacono, Jean-Pierre Choffray za družicového operátora SES, Matteo Ainardi za konzultační společnost Arthur D Little a ředitelka telekomunikací a integrovaných aplikací v ESA Elodie Viauová.

Antonio Arcidiacono k tomu uvedl: „Společně postavíme řešení, které kombinuje veškerou družicovou a terestriální na IP postavenou síťovou infrastrukturu, což zaručí udržitelnost a kvalitu služby. Také bude zaručovat, že síť pokryje sto procent populace bez ohledu na to, kde se kdo bude nacházet. To je zásadní požadavek pro veřejnoprávní mediální organizace.“

Elodie Viau dodává: „Pro Evropu je kritické chránit a posilovat svoji nezávislost v oblasti médií a komunikační infrastruktury. Projekt 5G-Emerge podpoří digitální transformaci evropské společnosti a umožní vznik nových aplikací a služeb.“

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky