ESA otevírá kamenný obchod v centru Říma

Sdílet:


Kosmický obchod ESA Space Shop přináší vesmír lidem v Římě blíž! První kamenný ESA Space Shop je místem setkání kosmické módy a kosmického zážitku – a místem prodeje oficiálních reklamních předmětů ESA.

Tento dočasný obchod, otevřený jen na tři měsíce v centru Říma, je prvním kamenným obchodem ESA. Otevřený je na jedné z nejrušnějších nákupních ulic v Evropě. Nachází se nedaleko známé Piazza di Spagna, přičemž návštěvníkům nabízí dárky a předměty spojené s ESA.

Zákazníci se v něm také dozvědí o kosmickém průzkumu a historii plus misích ESA, a to skrze obrazy na zdech nebo jiné aktivity. Mezi předměty je tu vystavena replika skafandru: podobná tomu, který měl na sobě kosmonaut ESA Luca Parmitano během své mise Beyond na Mezinárodní kosmickou stanici v letech 2019 až 20.

V obchodě je výběr nejoblíbenějšího zboží z kolekce internetového obchodu ESA Space Shop. Jde o oblečení i doplňky, k nimž patří deštníky, plakáty, nášivky nebo odznaky. Není třeba se předem objednávat: obchod otevírá v sobotu 1. října ve 14:00 h středoevropského času a každý je vítán!

Otevírací den: sobota 1. října 2022 od 14:00 do 20:00 h.

Běžná otevírací doba: úterý až neděle 10:00 až 20:00 h.

Adresa: via Frattina, 3, Řím (Itálie).

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky