ESA a Auroch Digital vydávají hru Mars Horizon

Sdílet:


Řídíš svoji vlastní kosmickou agenturu na úsvitu kosmického věku lidstva, přičemž nejdůležitějším úkolem je dostat člověka na povrch Marsu. Které technologie vyvineš? Jaké rakety postavíš? Vydáš se nejprve na Měsíc, nebo se rozhodneš rovnou pro misi na Mars?

To je základní premisa Mars Horizonu, což je nová strategická počítačová hra od britské společnosti Auroch Digital. Vytvořena byla s pomocí ESA a navržena tak, aby herní komunitě ukázala všechny aspekty vývoje technologií nezbytných pro pilotovaný průzkum Marsu.

V Mars Horizonu hráči vyvažují vědecký přínos, podporu veřejnosti a, samozřejmě, finance. Jejich cílem je dokončovat mise a posílat astronauty do vesmíru. Ředitelé agentury také zápolí s dalšími velkými kosmickými agenturami, které mají stejné cíle. Mohou se rozhodnout pro spolupráci nebo se prostě snažit splnit cíl na vlastní pěst.

Během misí hráči zažívají napětí v tahové hře, kdy se rozhoduje o úspěchu nebo selhání. Každé rozhodnutí je kritické: věnuje čas opravě selhavší antény nebo budeš šetřit energii v případě úniku paliva? Může přidání tří měsíců ve fázi plánování mise zabránit katastrofě?

Hra Mars Horizon byla vyvinutá ve spolupráci s ESA, jejíž zaměstnanci – včetně týmu mise ExoMars – konzultovali proces plánování a realizace mise na Mars. Společně s UKSA (UK Space Agency) poskytla ESA technické zajištění, herní doporučení a testování.

ESA také přivítala vývojové týmy ve svých střediscích ESOC (Německo) a ESTEC (Nizozemsko), aby mohly získat z první ruky informaci o tom, kterak jsou kosmické programy řízené. Zájem ESA na průzkumu vesmíru pro potřeby celého lidstva se odráží v zápalu, nadšení a pozornosti každému detailu ve hře.

Hra Mars Horizon byla vydána v listopadu loňského roku, přičemž je dostupná pro platformy PC, Xbox One, PlayStation®4 a Nintendo Switch™. Je navíc doprovázena stolní karetní hrou téhož jména. Vydavatel pak připravuje i vzdělávací verze hry pro školy.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky