Družice JoeySat je připravena na start

Sdílet:


Pokročilá širokopásmová družice připravená poskytovat vysokorychlostní internetové připojení z nízké oběžné dráhy Země opustila přípravné zařízení společnosti OneWeb (Florida) a vydala na startovací rampu kosmodromu Vandenberg (Kalifornie).

Družice schopná měnit vysílací pásmo, která je pojmenovaná JoeySat po klokaním mláděti, bude již brzy demonstrovat technologii pro spojení technologií 5G s nízkou latencí pro uživatele na mořích, v letadlech nebo při dalekých cestách.

Plně digitální systém změny paprsků a jejich směrování může provést až tisíckrát za sekundu přepnutí mezi různými místy na Zemi, takže je dosaženo nejvyšší síly signálu.

To dovolí družici JoeySat reagovat na požadavky v reálném čase, v nejvyšší kvalitě a s nízkou latencí. Stejně tak bude možné v době mimořádných situací, jakými jsou například přírodní katastrofy rychlé nasazení minihubů 5G zapojených do komunikační sítě OneWeb.

Družice JoeySat, která byla vyvinutá v rámci partnerského programu Sunrise mezi ESA a telekomunikačním operátorem OneWeb za podpory UKSA (UK Space Agency), bude demonstrovat klíčové technologie pro budoucí generaci satelitů OneWeb.

Pokročilé digitální komunikační vybavení vyrobila firma Satixfy z Velké Británie. Ve Velké Británii byly provedeny i předletové testy satelitu.

Družice JoeySat opustila zařízení společnosti OneWeb na Floridě 4. dubna a pozemní cestou se vydala napříč Amerikou na kosmodrom Vandenberg v Kalifornii.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky