ESA Space Solutions Virtual Information Day

Datum:
23. 6. 2020

Čas:
09:00

Kategorie:
Průmysl


Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou a Agenturou CzechInvest Vás srdečně zvou na online seminář o nástrojích podpory v programu ESA Space Solutions. Tento program nabízí financování pro malé a střední podniky, které mají novátorské nápady na projekty využívající data ze systémů družicové navigace, telekomunikace, pozorování Země či pilotovaných kosmických letů a které zároveň povedou ke komerčně uplatnitelným produktům či službám.

Program také nabízí řadu konkrétních tematických výzev se zadáním od ESA, umožňuje financovat technologický transfer z kosmu na Zem i naopak, přináší všestrannou podporu pro inkubaci start-up firem, které s „podnikáním ve space“ teprve začínají a ověřené kontakty a nabídky od soukromých zahraničních investorů.

Seminář je určen zejména pro nováčky, kteří o spolupráci s ESA teprve uvažují, mají vlastní nápad na projekt anebo mají vyhlídnutou některou z výzev ESA na konkrétní téma. Program Space Solutions se vyznačuje mimo jiné tím, že se snaží firmám usnadnit projektovou administrativu a nabízí nadstandartní informační podporu žadatelům formou školících webinářů.

Seminář proběhne dne 23. 6. 2020 od 9:00 do 16:30 prostřednictvím MS Teams v anglickém jazyce, s účastí lektorů ESA a několika českých firem, které s Vámi budou sdílet své zkušenosti a představí jimi řešené projekty. Program semináře v PDF včetně adresy online meetingu naleznete na tomto odkaze a více informací na webu programu https://spacesolutions.esa.int.

V případě zájmu o účast na semináři prosím zašlete do 22. 6. svou registraci na email josef.sobra@mdcr.cz. Ve zprávě uveďte název Vaší společnosti a jména a emailové adresy účastníků. 

Pro zainteresované účastníky bude dne 30. 6. otevřen navazující virtuální meeting, který firmám nabídne příležitost ke krátkému (cca 20 min) bilaterálnímu jednání s ESA, Ministerstvem dopravy a CzechInvest.

Rubriky