Central Europe Industry Day – Czech Space Week 2021

Datum:
11. 11. 2021

Čas:
09:00

Kategorie:
Akademie,Průmysl,Studenti,Veřejnost


Po roce přichází už 4. ročník vesmírného festivalu Czech Space Week 2021, a jeho součástí je i letos Průmyslový den. Tentokrát proběhne fyzicky dne 11. 11. 2021 v Brně v hotelu Passage. A letos půjde o velkou akci s mezinárodním rozměrem. Během konference se budete moci potkat se zástupci ESA, národními delegáty, nebo se zúčastnit praktických workshopů. Zároveň bude součástí konference také mezinárodní brokerage, během které se můžete potkat se zástupci firem ze space i non-space sektoru nejenom z ČR, ale také ze Slovenska, Polska a Maďarska.

Dosud se ČR zaměřovala zejména na napojení se dodavatelské řetězce velkých integrátorů. Nyní obracíme pozornost také k našim sousedům, kteří mezitím vyrostli a věříme, že také nabízejí možnosti perspektivní spolupráce. Cílem letošního průmyslového dne je tedy propojit firmy ze čtyř států, aby mohly společně pracovat na nových produktech a společně podávat větší nabídky velkým integrátorům. Ti tak budou muset s většími konsorcii více počítat, i kvůli požadavkům na geo-return.

Registrujte se co nejdříve na webu, kde si postupně budete moci rezervovat schůzky s dalšími firmami a dozvíte se novinky týkající se programu. Jedná se o největší akci, kterou v ČR letos pořádáme a věříme, že na ní nebudete chybět.

Našim cílem je podpořit nejenom nová obchodní partnerství mezi kosmickými firmami ze zemí V4, ale akci chceme využít i jako platformu pro spolupráci v rámci celého kosmického ekosystému.  Akce se účastní nejen zástupci firem kosmického sektoru, ale budete mít možnost se potkat:

•    B2B – se zástupci kosmických i nekosmických inovativních  firem
•    B2R&D – se zástupci vědecké komunity – chceme podpořit spolupráci mezi průmyslem a vědou
•    B2S – se studenty – součástí programu je veletrh pracovních příležitostí
•    B2D –  s delegací ČR do ESA a dalších kosmických programů

Součástí programu je i bohatý doprovodný program a veletrh firem a budeme rádi, za vaše aktivní zapojení.

V případě dotazů se neváhejte obracet na space@czechinvest.org. V případě specifických dotazů pak také na jednotlivé kontakty:

•    Konference a stánky: Jana Kapounová (jana.kapounova@czechinvest.org)
•    Brokerage: Markéta Filipenská (filipenska@jic.cz)
•    Průmyslová politika: Ondřej Rohlík (ondrej.rohlik@mdcr.cz)

Rubriky