Budoucnost kosmického průzkumu – ESA na IAC 2022

Sdílet:


Navštivte stánek ESA na 73. Mezinárodním astronautickém kongresu (International Astronautical Congress, IAC), který proběhne od 18. do 22. září v Paříži. Na světovou kosmickou komunitu zde čeká týden živých interakcí, letos pod heslem „Space for @ll“ (volně „Vesmír pro k@ždého“). Kongres otevře své dveře nejširší veřejnosti 21. září.

IAC je každoročním místem setkání pro kosmické profesionály, kterých dorazí přes 8800 ze 130 zemí. Mezinárodní astronautický kongres proběhne v Pařížském výstavním centru, pavilón ESA se bude nacházet v hale 7, stánek F5 (druhé patro).

Kongres je unikátní příležitostí dozvědět se více o všech aspektech kosmických technologií a průzkumu. Na stánku ESA proběhne množství přednášek, které budou pokrývat témata jako budoucnost kosmické navigace, vesmírné podnikání, klimatická změna, kosmická bezpečnost a mnohá další.

V průběhu týden bude pavilon ESA hostit několik prezentací a událostí, včetně dvou tiskových konferencí s generálním ředitelem ESA Josef Aschbacherem. V pondělí 19. září v 11:45 h se generální ředitel setká se zástupci tisku společně s ostatními řediteli ESA. Druhé setkání se zástupci médií je plánováno na středu 21. září ve 13:00 h: setkání se zúčastní jak Josef Aschbacher, tak oddíl astronautů ESA. Obě tiskové konference budou živě přenášené na esawebtv.esa.int

Pro toho, kdo se zdržuje v Paříži a měl by zájem osobně navštívit expozici, bude kongres IAC otevřený 21. září. Další informace jsou dostupné na stránkách kongresu a IAF (International Astronautical Federation).

Během týdne budou mít návštěvníci příležitost vyzkoušet si na stánku ESA i virtuální realitu. Budou mít možnost virtuálně se projít po Měsíci nebo absolvovat virtuální cestu skrze Space Service Hub, což je nová 3D platforma ukazující, kterak družicová řešení pomáhají v našich každodenních životech.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky