Blízká setkání s ROBertem

Sdílet:


ROBert od Playmobilu navštívil astronauta ESA Matthiase Maurera na palubě Mezinárodní kosmické stanice, aby mohl poslat videovzkaz dětem na celém světě.

Ačkoliv astronauti na palubě Mezinárodní kosmické stanice tvrdě pracují na provádění experimentů, stejně tak se rádi podělí o své zkušenosti a zážitky s lidmi na Zemi. Astronaut ESA Matthias Maurer není výjimkou.

Krátce po příletu robotického génia od Playmobilu, ROBerta, na kosmickou stanici, využil Matthias Maurer příležitost a připravil svému robotickému příteli komentovanou prohlídku orbitálním komplexem. Video ze setkání bylo nyní zveřejněno.

Během videa si ROBert a Matthias povídají o tom, co dělají kosmonauti během typického dne: kde spí a jakým sportům se můžou věnovat v prostředí „beztíže“ v mikrogravitaci. Nejzajímavější z celého videa je návštěva panoramatické vyhlídkové kupole, z níž lze pozorovat celý oblet Země každých devadesát minut.

Díky spolupráci mezi Playmobilem a ESA vznikla série vzdělávacích videí, která se zaměřuje na témata jako je výcvik astronautů, družicová komunikace a to, kterak se rakety dostávají na kosmickou stanici nebo zpět domů.

Nahrávka Matthiase Maurera a ROBerta je dostupná na kanálu YouTube „ROBert Knows“ (ROBert ví) a skrze ROBertův twitterový účet.

Další informace jsou k dispozici na portálu Evropské kosmické agentury (ESA).

Rubriky