Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Workshop na téma standardizace a certifikace systémů ITS

Workshop na téma standardizace a certifikace systémů ITS

Workshop na téma standardizace a certifikace systémů ITS

Datum: 14.5.2013 14:00 - 15.5.2013 16:00

Intenzivní vývoj moderních informačních a komunikačních technologií během posledního desetiletí výrazně přispěl k masovému využití navázaných aplikací napříč celou společností a přinesl tak významné socioekonomické přínosy. V oboru dopravy umožnil tento pokrok právě vznik nových systémů a aplikací, které souhrnně nazýváme inteligentní dopravní systémy (ITS).


Systémy ITS, resp. jejich aplikace, jsou obvykle kombinací inteligentního vozidla, inteligentní infrastruktury a služeb, které plní specifické funkce, pro které byly navrženy. Vzhledem k síťovému charakteru dopravy je třeba zajistit národní i mezinárodní kompatibilitu a spolupráci jednotlivých systémů ITS. Z tohoto důvodu je klíčové zajištění ověřování shody celků i jednotlivých částí systémů ITS se souvisejícími technickými normami a se  specifikacemi, které jsou na základě směrnice EU č. 40/2010/EU postupně vydávané Evropskou komisí.

Standardizace systémů ITS již dosáhla takové úrovně, že v současnosti existuje řada na nich založených aplikací a služeb, které jsou vhodné k uvedení na trh. Pro tyto služby, fungující na bázi komunikace a související interoperability, je proto zásadním krokem proces certifikace, který umožní úspěšné nasazení ITS systémů v praxi.

Plánovaný workshop, konaný v belgickém Bruselu ve dnech 14. a 15.5. 2013, se zaměřuje právě na možné problémy, které mohou v průběhu certifikačního procesu nastat. Během workshopu budou prezentovány vhodné testovací nástroje a daná metodika certifikace. Účastníci budou dále vyzváni k otevřené diskuzi na téma potřeby jednotlivých zúčastněných stran k problematice certifikačního procesu.

Vice informací o workshopu, stejně jako on-line registraci naleznete zde.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 18.4.2013
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril