Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí UK Space Agency v Praze - Setkání řídící skupiny UKBCSCSG

UK Space Agency v Praze - Setkání řídící skupiny UKBCSCSG

UK Space Agency v Praze - Setkání řídící skupiny UKBCSCSG

Datum: 29.10.2012 14:00 - 29.10.2012 17:00

Přihlašování již bylo uzavřeno.

Setkání řídící skupiny Velké Británie, pobaltských a středoevropských států na téma podpory kosmického průmyslu, výzkumu a akademické spolupráce. Setkání má dvě časti - dopolední uzavřené, pod přímou hlavičkou UKSA a odpolední veřejné, kterého je možné se zúčastnit (nutná registrace pomocí níže priloženého formuláře).


 

Datum konání veřejné části setkání: pondělí 29. října 2012 – od 14h  do 17h

Místo konání: Ministerstvo dopravy ČR, nábř. L. Svobody 1222/12, Praha 1

Oficiální jazyk setkání: angličtina

 

The UK and Baltic States Space Collaboration Steering Group (UKBCESCSG), spojující kosmický průmysl, výzkum a akademickou sféru, představí příklady spolupráce, vzniklé spojením vesmírné vědy a techniky.

Vesmír je nezbytnou součástí všech našich každodenních životů a je jedním z klíčových činitelů v globální ekonomice.

Využití vesmíru umožnilo revoluci v telekomunikačních službách, předpovědích počasí a vývoje klimatu, obchodu, environmentálním managementu, bezpečnosti, bankovnictví, navigaci i televizního vysílání.

Spolupráce je primárním základem úsilí EU v oblasti vývoje a využití vesmíru. Cílem skupiny UKBCSCSG je umožnění této spolupráce na všech frontách, zejména v režii pobaltských a středoevropských členských států EU a inovativní vědecké sítě Britského velvyslanectví, včetně velmi důležité podpory vyslanců Jejího Veličenstva.

Ve využití vesmíru se nachází obrovský potenciál na poli vědecko-výzkumné spolupráce. Vesmír není jen o nejmodernějších technologiích – je také hlavní hnací silou pro průmyslový růst a vytváření nových pracovních míst. K dispozici je nepřeberné množství obchodních příležitostí, pocházejících z pokročilého výzkumu vesmíru.

Pokročilé komunikační technologie, digitální služby a družicové interakce nejsou tak daleko, jak si myslíme. Mnohem více společností, než si většina z nás dovede představit, již dnes přispívá do velmi úspěšného kosmického sektoru.

 

Veřejná část setkání je spojena s představením významných firem a institucí na poli kosmického výzkumu, která Vám umožní navázat nové obchodní styky, získat nové kontakty, diskutovat o možné spolupráci v oblasti kosmického průmyslu a výzkumu.

V rámci této části budou firmy následující představovat svoji činnost. S ohledem na stánkové uspořádání prezentací bude široký prostor pro vzájemná setkání.

Prezentující firmy a instituce na veřejné části setkání: 

 • Aerospace Research Institute, Manchester University
Cílem institutu je plně využít možnosti výzkumných kapacit Manchesterské univerzity a stát se tak mezinárodně uznávaným centrem v oblasti výzkumu a inovací v leteckém a kosmickém průmyslu. Institut podporuje široké portfolio výzkumných činností a zároveň se snaží zavést řadu významných iniciativ.
 • HUNSPACE
Maďarská kosmická agentura má primární zájem, stejně tak jako ostatní národní kosmické agentury, na podpoře a rozvoji maďarského kosmického průmyslu a s tím spojeném rozvoji mezinárodní spolupráce na poli kosmického výzkumu. Dále aktivně podporuje iniciativu Maďarska stát se členem ESA a poskytuje průmyslovým a akademickým subjektům podporu v účasti na aktivitách ESA.
 • Spur Electron Ltd

Spur Electron nabízí poradenské služby na poli mezinárodního kosmického průmyslu. Nyní je jedním z předních uznávaných evropských poskytovatelů odborného know-how, využitelného pro podporu projektu od jeho počátků až po fázi výroby a testování.

 • SSBV

 SSBV je technologicky zaměřená organizace, aktivní v oblastech kosmických technologií, dálkového průzkumu Země, v oblastech obrany a zabezpečení a také ve vývoji High-tech systémů.

Na základě zkušeností s in-house technologiemi, strojírenstvím, montáží a testováním je schopna poskytnout projektové řešení na systémové, subsystémové úrovni, stejně tak jako na úrovni vlastních dílčích jednotek projektu.

V rámci organizace SSBV a jeho partnerských společností je podporován široký rozsah průmyslových aktivit.

 • SSTL

SSTL je nezávislou britskou společností, patřící do skupiny EADS Astrium.

SSTL nabízí:

 • vytvoření kompletního návrhu, výroby a vypuštění malých družic;
 • doručení kompletního návrhu řešení misí: dálkového průzkumu Země, vědecké činnosti, navigace a telekomunikace;
 • vytvoření kosmických výukových a rozvojových programů;
 • komplexní dodávky technologií a souvisejících subsystémů;
 • tvorba a instalace pozemní infrastruktury;
 • poradenské služby.

 

 • UK Space Agency

Britská kosmická agentura je hlavním centrem úsilí Velké Británie v oblasti průzkumu a využití kosmického prostoru. Britský kosmický sektor se ročně podílí částkou 9.1 miliardy liber na britské ekonomice a přímo zaměstnává 28 900 lidí, s průměrným tempem růstu cca 7,5%. Agentura poskytuje jak financování příspěvků Velké Británie do programů ESA, tak financování národního programu National Space Technology Programme a FP7. Dále úzce spolupracuje s národními i zahraničními subjekty.

Další prezentující:

 • University of Latvia - Space Research department
 • Astri Polska

 

 

Tímto Vás srdečně zveme na účast na veřejné části setkání skupiny UKBCESCSG, neváhejte a využijte níže přiložený registrační formulář (jazyk formuláře: angličtina) pro potvrzení účasti.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 26.9.2012
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.