Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže "European Satellite Navigation Competition 2013"

Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže "European Satellite Navigation Competition 2013"

Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže "European Satellite Navigation Competition 2013"

Datum: 10.12.2013 13:00 - 10.12.2013 15:00

Přihlašování již bylo uzavřeno.

Místo konání: Ministerstvo dopravy, nábř. Ludvíka Svobody 12, Praha 1, 13 00.

Slavnostní předání cen vítězům proběhne dne 10.prosince 2013 v prostorách Ministerstva dopravy v Praze za přítomnosti zástupců Ministerstva dopravy, Agentury pro evropský GNSS (GSA), hlavního organizátora soutěže německé společnosti Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen a zástupců společnosti BIC R&D s.r.o.


Vítězem regionálního kola ČR, se stala společnost Be Interactive s.r.o. s projektem Augmentovaná Praha, dobrodružnou kvízovou hrou s prvky rozšířené reality (Augmented Reality, AR). Prostřednictvím chytrých telefonů a tabletů se otevírá nová dimenze skutečnosti díky aplikaci s AR, pomocí níž se v reálném světě zobrazují 3D objekty v příběhu renesanční Prahy, z doby vlády Rudolfa II. GNSS (GPS) navigace zde funguje jako průvodce po městě, po jeho tajemných i malebných zákoutích či uličkách. V rolích alchymistů hráči procházejí městem a snaží se objevit tajemství kamene mudrců. Augmentovaná Praha je prvním krokem k vytvoření univerzální hrací platformy pro další velká, turisticky atraktivní města. Přijďte se seznámit s detaily tohoto projektu, stejně tak s dalšími čtyřmi neméně atraktivními, kteří se umístili na nižších příčkách. Jejich pořadí a obsah bude oznámeno až na samotném slavnostním vyhlášení.

Souhrnnou informaci o akci naleznete v programu. Na akci je nutné se registrovat, odkaz na registrační formulář naleznete níže.

Mezinárodní prezentace výsledků všech regionálních kol a vyhlášení nejlepšího návrhu inovativního využití systému družicové navigace se uskutečnilo dne 5. listopadu 2013 v Mnichově. Celkovým vítězem desátého ročníku soutěže se stala firma KINEXON GmbH s nápadem velmi přesného sledování a monitorování sportovců, které najde uplatnění i ve zdravotnictví. Mladá společnost inkubovaná v ESA inkubačním centru v Bavorsku vyvinula cloudovou aplikaci pro mobilní telefony a další přístroje, která analyzuje a následně vhodně vizualizuje tréniková data.

European Satellite Navigation Competition
Mezinárodní soutěž „European Satellite Navigation Competition“ (ESNC) je zaměřena na ideové návrhy resp. projekty týkající se využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Soutěž je pořádána od roku 2004 a účastní se jí více než 20 regionů z celého světa. Kromě hlavní ceny a cen regionálních jsou v rámci ESNC udělovány i tematické ceny „Special Prizes“, které udělují významné evropské instituce zabývající se družicovou navigací a partnerské společnosti soutěže a také „Prototyping Prize“, zaměřená na pokročilé nápady, které se již mohou prokázat existujícím prototypem. Hlavním pořadatelem ESNC je německá společnost „Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen“. České Ministerstvo dopravy je pověřeno organizací regionálního kola soutěže, partnerem je BIC-R&D s.r.o., společnost která se spolupodílí na organizaci soutěže a je sponzorem regionálních cen spolu s Evropskou komisí.

Představitelé společnosti Be Interactive s.r.o. přebírají cenu pro vítěze ČR v Mnichově na slavnostní ceremonii celé soutěže 5.11.2013

Autor: Martin Šunkevič   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 28.11.2013
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril