Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže "European Satellite Navigation Competition 2012"

Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže "European Satellite Navigation Competition 2012"

Slavnostní předání cen vítězům regionálního kola soutěže "European Satellite Navigation Competition 2012"

Datum: 27.11.2012 15:00 - 27.11.2012 17:00

Přihlašování již bylo uzavřeno.

Aktualizováno - nahrány prezentace výherců
Slavnostní předání cen vítězům proběhne dne 27. listopadu 2012 v prostorách Ministerstva dopravy v Praze za přítomnosti ministra dopravy pana Pavla Dobeše, zástupce Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen, ředitele Agentury pro evropský GNSS (GSA) Carlo des Doridese a zástupců společnosti BIC R&D s.r.o.


Vítězem regionálního kola se stala společnost GINA Software s.r.o. se systémem stejného názvu, který umožňuje sdílení geografických informací pomocí globální databáze znalostí, navigaci v terénu a týmovou komunikaci v reálném čase. Čtyři projekty, umístěné na dalších příčkách v  regionálním kole ČR, budou oznámeny a představeny až na slavnostním vyhlášení.

Program

15:00 Úvodní slovo

Pavel Dobeš, Ministr dopravy ČR

Carlo des Dorides, výkonný ředitel GSA

Andreas Dippelhofer, Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen

Pavel Vokáč, ředitel BIC R&D

15:20 Vyhlášení vítězů

provádí Karel Dobeš, vládní zmocněnec

15:35 Prezentace prvních pěti soutěžních nápadů

1. GINA: Geographical Information Assistant - GINA s.r.o.

2. CrowdLoc: Crowdsourcing Location V2V-V2X Authenticated System - PanamNav

3. TE-VOGS: Safety, navigation and communication system - TECHNISERV spol. s r.o., ŘLP ČR a.s., Letiště Praha a.s., Telematix Software a.s.

4. Centi-net: The low-cost community-based precise correction network for centimeter-level positioning - Ecole Nationale d'Aviation Civile

5. MONIWHERE: Remote persons monitoring system based on GNSS and wireless communication - ICE s.r.o., COMINFO, a.s., HSRS, s.r.o., FEE CTU, NXP Semiconductors a BIOCONS, s.r.o.

16:00 Prostor pro dotazy

16:15 Pohoštění

Souhrnnou informaci o akci naleznete v pozvánce, která je k dispozici i v anglickém jazyce. Na akci je nutné se registrovat, odkaz na registrační formulář naleznete níže.

 Mezinárodní soutěž „European Satellite Navigation Competition“ (ESNC) je zaměřena na ideové návrhy resp. projekty týkající se využití družicových navigačních systémů v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Soutěž je pořádána od roku 2004 a účastní se jí více než 20 regionů z celého světa. Kromě hlavní ceny a cen regionálních jsou v rámci ESNC udělovány i tematické ceny „Special Prizes“, které udělují významné evropské instituce zabývající se družicovou navigací a partnerské společnosti soutěže a také „Prototyping Prize“, zaměřená na pokročilé nápady, které se již mohou prokázat existujícím prototypem. Hlavním pořadatelem ESNC je německá společnost „Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen“. České Ministerstvo dopravy je pověřeno organizací regionálního kola soutěže, partnerem je BIC-R&D s.r.o., které se spolupodílí na organizaci soutěže a je sponzorem regionálních cen.

Mezinárodní prezentace výsledků všech regionálních kol a vyhlášení nejlepšího návrhu inovativního využití systému družicové navigace se uskutečnilo dne 25. října 2012 v Mnichově. Celkovým vítězem soutěže se pro rok 2012 stala organizace Fraunhofer Portugal spolu s Univerzitou Porto s nápadem navigačního systému do budov, postavený na stávajících mobilních telefonech za využití modulovaného magnetického pole.

Autor: Martin Šunkevič   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 9.11.2012
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.