Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Seminář o systému eCall - automatické volání z vozidla na tísňovou linku 112

Seminář o systému eCall - automatické volání z vozidla na tísňovou linku 112

Seminář o systému eCall - automatické volání z vozidla na tísňovou linku 112

Datum: 11.11.2015 08:00 - 11.11.2015 18:00

Dne 11. listopadu 2015 se v Ostravě v dolní oblasti Vítkovic uskuteční seminář k problematice systému eCall - automatickému volání z vozidla na tísňovou linku 112. Návštěvníci semináře budou seznámeni s obecnými i technickými principy fungování systému eCall, s řešením problematiky interoperability systému napřích Evropou či s plánovaným budoucím rozvojem tohoto systému. Na závěr semináře je navíc připravena reálná demonstrace fungování systému eCall. Účast na akci je bezplatná, simultánní překlad do českého jazyka je zajištěn.


O systému eCall:

Systém eCall bude poskytován na bázi jednotného evropského tísňového volání 112 a skládá se ze tří základních komponent: z palubní jednotky ve vozidle, mobilní telekomunikační sítě a center tísňového volání 112.

Po nehodě se systém aktivuje automaticky, ovšem umožní i manuální aktivaci. Projekt tohoto automatického tísňového volání 112 z osobních vozů, které by mělo být instalováno ve všech nových osobních automobilech a dodávkách od 1. dubna 2018, ročně díky rychlejší pomoci zraněným zachrání v Evropě tisíce lidských životů a u dalších desetitisíců nehod zmírní jejich následky.

Více informací o semináři naleznete společně s registračním formulářem ZDE. Program semináře je ke stažení dostupný ZDE.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 22.10.2015
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril