Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Seminář na téma "Práva duševního vlastnictví"

Seminář na téma "Práva duševního vlastnictví"

Seminář na téma "Práva duševního vlastnictví"

Datum: 20.5.2013 08:45 - 20.5.2013 15:00

Přihlašování již bylo uzavřeno.

Místo konání: Ministerstvo dopravy, nábř. Ludvíka Svobody 1222/12, 110 15, Praha 1; Místnost: zasedací sál


Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou, Univerzitou Karlovou a Úřadem průmyslového vlastnictví pořádá dne 20. května 2013 seminář na téma práva duševního vlastnictví.

Ministerstvo dopravy jakožto gestor za kosmické aktivity České republiky v rámci své činnosti mj. vytváří příznivé prostředí pro průmyslové a akademické subjekty v dané oblasti s cílem podpořit konkurenceschopnost národního hospodářství. Do této činnosti spadá rovněž rozšiřování povědomí a informovanosti o oblasti kosmických aktivit v řadách široké i odborné veřejnosti, otázky vzdělávání a poskytování poradenství a různé formy motivace průmyslových a akademických subjektů k zapojení do této oblasti.

Jednou z forem rozšiřování povědomí o kosmických aktivitách, jež vyplývá rovněž i z Realizačního plánu k Národnímu kosmickému plánu, je osvětová činnost spočívající např. v pořádání seminářů, kolokvií či průmyslových dnů. Ministerstvo dopravy bylo několikrát osloveno průmyslovými subjekty, aby uspořádalo seminář na téma právo průmyslového vlastnictví v souvislosti s kosmickými aktivitami a činností Evropské kosmické agentury.

Ministerstvo dopravy tuto žádost vyslyšelo a rozhodlo se příslušný seminář uspořádat. Seminář je koncipován tak, aby se posluchači snadno zorientovali ve složité problematice duševního vlastnictví po teoretické stránce a následně byli seznámeni s praktickými příklady jak v České republice, tak v rámci činnosti Evropské kosmické agentury.

Jednacím jazykem je čeština a angličtina.

Program semináře ke stažení zde, pro registraci využijte níže přiložený formulář.

Prezentace ze semináře ke stažení zde.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 19.4.2013
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.