Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Save the date: Brno Space Days - Dny jihomoravské kosmonautiky

Save the date: Brno Space Days - Dny jihomoravské kosmonautiky

Save the date: Brno Space Days - Dny jihomoravské kosmonautiky

Datum: 1.3.2019 18:00 - 10.3.2019 21:00

Místo: Hvězdárna a planetárium Brno, Kraví hora 522/2, 61600 Brno


Je dobré si připomínat fakt, že náš moderní svět prostě nemůže existovat bez umělých družic. S jejich neviditelnou pomocnou rukou se potkáváme od rána do večera. A v noci? V noci hlídají náš pohodlný a bezpečný spánek. Elektronika nebo noviny, které čtete, auto, které řídíte, letadlo či vlak, kterými cestujete, jídlo, které jíte, a šaty, které oblékáte, jsou dostupné díky tomu, že jsme vyřešili, jak cestovat po oceánech bez vyznačených tras… nezmapovaných kontinentech… nekonečném vesmíru...


Brno Space Days (s podtitulkem Dny jihomoravské kosmonautiky) navazují na oslavy 40. výročí letu Vladimíra Remka do vesmíru. Tentokráte se ale nebudeme ohlížet do minulosti, ale naopak hrdě hledět do budoucnosti. Vždyť město Brno je rychle rostoucím centrem kosmických aktivit – nejen v České republice.

Proto vznikly Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, kombinace akcí pro veřejnost, nadšence, odborníky i businessmany. Těšit se můžete na hackatony, přednášky, happeningy, polootevřené i úplně otevřené dveře, stejně jako nejrůznější taškařice.

Výběr z plánovaných akcí: Copernicus Hackaton, picoBalloon Challenge, Space FuckUp Night, Brno Space Night, Seminář Evropského centra pro střednědobou předpověď počasí, Future Gate Festival a mnoho dalších :)

Více informací naleznete na webu Brno Space Days, případně sledujte akci na facebooku brněnské hvězdárny.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 31.1.2019
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.