Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Průmyslový seminář ESA: Příprava nové fáze volitelného programu ESA SSA pro období 2017-2020

Průmyslový seminář ESA: Příprava nové fáze volitelného programu ESA SSA pro období 2017-2020

Průmyslový seminář ESA: Příprava nové fáze volitelného programu ESA SSA pro období 2017-2020

Datum: 9.9.2015 08:00 - 9.9.2015 18:00

Evropská kosmická agentura (ESA) pořádá dne 9. září 2015 seminář pro průmyslové a akademické subjekty k problematice přípravy třetí fáze volitelného programu ESA SSA (Space Situational Awareness Programme). Seminář se uskuteční v centru ESA ESOC v německém Darmstadtu.


Cílem semináře je představit dosavadní vývoj a úspěchy programu ESA SSA v jeho druhé fázi (2013-2016) a zejména dosáhnout užšího zapojení evropského kosmického průmyslu do aktivních diskuzí nad vlastní přípravou třetí fáze programu, jejíž účinnost je plánována na období 2017-2020.

Obecným cílem programu ESA SSA (Program sledování stavu kosmického prostoru) je vytvoření jednotného evropského systému, který bude včas a na vysoké úrovni poskytovat informace o stavu prostředí a případných hrozbách v blízkém či vzdáleném okolí Země. Program ve své deklaraci počítá s využitím již existující infrastruktury a kapacit, které jsou přítomny v mnoha evropských zemích. Současná fáze programu SSA se dělí na tři hlavní segmenty:

  • Space Surveillance and Tracking - systém pro detekování, sledování, katalogování a identifikování umělých objektů (např. družic, vyšších stupňů raketových nosičů anebo kosmické tříště) v blízkém okolí Země.
  • sledování NEOs (Near Earth Objects; Zemi blízké asteroidy), což jsou malá tělesa ve sluneční soustavě, jejichž parametry orbitálních dráh jsou takové, že se v určitém časovém okamžiku mohou těsně přiblížit Zemi.
  • Sledování SWE (Space Weather, kosmické počasí) – segment se zaměřením na vývoj technologií a vlastní monitoring slunečního větru, emisí nabitých částic a radiace přicházející ze Slunce. Jedná se o fenomény ovlivňující telekomunikaci, navigaci, energetické sítě a kosmické infrastruktury (družice, ISS, atd.). Úkolem SWE segmentu je tyto fenomény monitorovat, předvídat a poskytovat včasná varování.
  • Česká republika se v současné fázi programu ESA SSA účastní všech tří výše uvedených segmentů.

V rámci plánovaného semináře bude prostor pro B2B setkání s projektovými manažery ESA pro program SSA.

Účast na akci je podmíněna registrací. Žádost o registraci zašlete na e-mailovou adresu SSA-Events@esa.int nejpozději do 24. července 2015.

Pozvánku na seminář naleznete společně s programem zde.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 3.7.2015
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril