Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Mezinárodní workshop GUF „Využití služeb GNSS pro osoby se sníženou schopností pohybu nebo orientace“

Mezinárodní workshop GUF „Využití služeb GNSS pro osoby se sníženou schopností pohybu nebo orientace“

Mezinárodní workshop GUF „Využití služeb GNSS pro osoby se sníženou schopností pohybu nebo orientace“

Datum: 20.9.2013 10:30 - 20.9.2013 16:00

Přihlašování již bylo uzavřeno.

Místo konání: VŠB – Technická univerzita Ostrava, 17. listopadu 15/2172, 708 33 Ostrava - Poruba, budova D, sál D206
Organizuje: Odbor kosmických technologií a družicových systémů Ministerstva dopravy za podpory agentury pro evropský GNSS (GSA)
Jednací jazyk: čeština/angličtina ( simultánní překlad )
Účast: zdarma


Dne 20. září 2013 pořádá Ministerstvo dopravy České republiky v pořadí již 10. mezinárodní workshop Galileo User Forum, který bude po předchozích tématech zaměřen na využití služeb globálních družicových navigačních systémů EGNOS a Galileo pro osoby se sníženou schopností pohybu nebo orientace, s cílem poskytnout účastníkům informace a přehled o možnostech navázaných aplikací, vedoucích k lepšímu využití veřejné dopravy a umožňují zvýšit mobilitu osob se sníženou schopností pohybu nebo orientace. Tento seminář je českou iniciativu, která umožňuje setkání koncových uživatelů aplikací GNSS a umožňuje zohlednit jejich potřeby a očekávání. Prostřednictvím semináře GUF se budou moci účastníci zapojit do technické diskuze s evropskými institucemi zodpovědnými za rozvoj satelitní navigace – Evropská komise, Evropská agentura pro GNSS (GSA) a Evropská kosmická agentura.

Pozvánka na Evropský dopravní kongres

V souvislosti s konáním připravovaného workshopu GUF si Vás dovolujeme pozvat na mezinárodní kongres ETC 2013 Prague, který se uskuteční ve dnech 19. - 20. 9. 2013 v Praze. První den kongresu je kromě spolupráce na poli vědy, výzkumu a výuky v oblasti dopravy věnován také elektronickému mýtu a inteligentní mobilitě a může být proto zajímavým doplněním programu účastníků připravovaného workshopu. Program kongresu a další informace naleznete na www.etc2013.fd.cvut.cz.

Seminář GUF bude rozdělen do následujících tří základních bloků:

  • (mezinárodní/evropská) koncepce a legislativní rámec pro rozvoj systémů GNSS pro osoby se sníženou schopností pohybu nebo orientace;
  • jaká technická řešení jsou nyní k dispozici;
  • potřeby a očekávání koncových uživatelů.

Jaké jsou obecné cíle workshopů GUF?

  • Vést odbornou diskuzi mezi koncovými uživateli a evropskými institucemi odpovědnými za rozvoj družico­vé navigace, jako jsou Evropská komise, Agentura pro evropský GNSS (GSA) a Evropská kosmická agentura (ESA). To vše k maximalizaci využití a nasazení globálních navigačních družicových systémů.
  • Workshopy mají za úkol formulovat společná stanoviska a doporučení uživatelů, která by měla být zohled­něna při rozvoji systémů družicové navigace a jejich zavádění do praxe.
  • Představení současných trendů a technických možností družicových systémů pro určitou oblast.
  • Definování potřeb a požadavků konečných uživatelů GNSS na budoucí systémy družicové navigace, zejmé­na na budoucí evropský systém Galileo. Jedná se zejména o požadavky na budoucí garantované služby, které má Galileo na rozdíl od současných družicových navigačních systémů poskytovat.

 

Ke stažení: Cover letter a program workshopu.

Prezentace ze semináře ke stažení ZDE.

Více informací o již konaných workshopech GUF naleznete zde.

 

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 23.7.2013
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.