Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Mezinárodní workshop GUF „GNSS pro optimalizovanou logistiku“

Mezinárodní workshop GUF „GNSS pro optimalizovanou logistiku“

Mezinárodní workshop GUF „GNSS pro optimalizovanou logistiku“

Datum: 14.3.2013 13:00 - 14.3.2013 19:00

Místo konání: Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, 190 00, Praha 9 - Vysočany
Organizuje: Odbor kosmických techologií a družicových systémů Ministerstva dopravy za podpory agentury pro evropský GNSS (GSA)
Jednací jazyk: angličtina


Dne 14. března 2013 pořádalo Ministerstvo dopravy České republiky v pořadí již 9. mezinárodní workshop Galileo User Forum, který je po předchozích tématech zaměřen na „GNSS pro optimalizovanou logistiku“.

Mezinárodní uživatelské fórum Galileo (GUF) s názvem „GNSS pro optimalizovanou logistiku“ je seminářem věnovaným využití služeb GNSS (Globálního navigačního satelitního systému) jako nástroje pro optimalizaci logistických procesů v nákladní dopravě. Jedná se o českou iniciativu, která umožňuje setkání koncových uživatelů aplikací GNSS a umožňuje zohlednit jejich potřeby a očekávání. Prostřednictvím semináře GUF se budou moci účastníci zapojit do technické diskuze s evropskými institucemi zodpovědnými za rozvoj satelitní navigace – Evropská komise, Evropská agentura pro GNSS (GSA) a Evropská kosmická agentura.

Seminář GUF organizuje Ministerstvo dopravy ČR za podpory Agentury pro evropský GNSS (GSA), která sídlí v Praze, s cílem formulovat a nastavit doporučení pro další rozvoj a nasazení družicových navigačních systémů v logistice nákladní dopravy. Očekává se široká mezinárodní účast zástupců veřejného sektoru, provozovatelů železniční a silniční nákladní dopravy, spedičních firem, logistických operátorů, dodavatelského průmyslu a akademické obce.

Seminář byl rozdělen do následujících tří základních bloků (jednací řečí byla angličtina):

  • Mezinárodní/evropská koncepce a legislativní rámec pro rozvoj systémů GNSS v oblasti logistiky nákladní dopravy;
  • jaká technická řešení jsou nyní k dispozici;
  • potřeby a očekávání koncových uživatelů.

Jaké jsou obecné cíle workshopů GUF?

  • Vést odbornou diskuzi mezi koncovými uživateli a evropskými institucemi odpovědnými za rozvoj družico­vé navigace, jako jsou Evropská komise, Agentura pro evropský GNSS (GSA) a Evropská kosmická agentura (ESA). To vše k maximalizaci využití a nasazení globálních navigačních družicových systémů.
  • Workshopy mají za úkol formulovat společná stanoviska a doporučení uživatelů, která by měla být zohled­něna při rozvoji systémů družicové navigace a jejich zavádění do praxe.
  • Představení současných trendů a technických možností družicových systémů pro určitou oblast.
  • Definování potřeb a požadavků konečných uživatelů GNSS na budoucí systémy družicové navigace, zejmé­na na budoucí evropský systém Galileo. Jedná se zejména o požadavky na budoucí garantované služby, které má Galileo na rozdíl od současných družicových navigačních systémů poskytovat.

 

Finální program workshopu ke stažení zde.

Prezentace z workshopu ve formátu .pdf ke stažení zde. (Prezentace "Artes application activities for the benefit of the logistic sector by Michele Castorina" je pro účastníky workshopu na vyžádání k dispozici na adrese vaclav.nesladek@mdcr.cz)

Závěry a doporučení z workshopu jsou k dispozici zde.

Více informací o již konaných workshopech GUF naleznete zde.

 

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 29.1.2013
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.