Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Konference European Space Solutions 2016

Konference European Space Solutions 2016

Konference European Space Solutions 2016

Datum: 30.5.2016 09:00 - 3.6.2016 18:00

Ve dnech 30. května – 3. června 2016 se v nizozemském Haagu uskuteční v pořadí již čtvrtá konference European Space Solutions. Konference je pořádána Evropskou komisí pod záštitou Nizozemského předsednictví Rady EU a představuje vrcholnou platformou pro setkávání zástupců všech zainteresovaných subjektů v oblasti aplikací evropských kosmických programů Galileo, EGNOS a Copernicus.


Zahájení konference European Space Solutions 2014 v Praze

Konfenrece European Space Solutions 2016 navazuje na své předcházející úspěšné ročníky (Londýn 2012; Mnichov 2013 a Praha 2014) a jako obvykle ji bude doprovázet tzv. „European Space Expo“, což je mobilní stan s interaktivní výstavou určený pro širokou veřejnost, věnovaný představení přínosům kosmických programů Evropské Unie.

Pohled do vnitřní části expozice european Space Expo

Cílem konference European Space Solution 2016 je seznámit účastníky s potenciálem využití kosmických technologií a navázaných aplikací vycházejících z evropských navigačních systémů Galileo, EGNOS a evropského programu na pozorování Země Copernicus (dříve známý jako GMES) především v oblastech zemědělství a bezpečnosti potravin, klimatických změn, udržitelnosti říčních delt, zdraví a bezpečnosti, smart mobility či problematice využití kosmických technologií a navázaných aplikací v oblasti energetiky.

V rámci konference budou dále představeny aktuální trendy ve vývoji daných systémů a iniciovány otevřené diskuze k těmto problematikám.

Program konference naleznete zde.

Oficiální stránky konference a registraci pak zde.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 7.4.2016
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.