Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Konference “eCall Days Germany 2014“

Konference “eCall Days Germany 2014“

Konference “eCall Days Germany 2014“

Datum: 16.9.2014 10:00 - 17.9.2014 15:30

Ve dnech 16. a 17. září 2014 se v budově zastoupení spolkové země Dolní Sasko v Berlíně uskuteční v pořadí již čtvrtá konference “eCall Days Germany 2014“, zaměřující se na problematiku systému eCall, který bude v případě nehody zajišťovat automatické tísňové volání z paluby vozidla na tísňovou linku 112.


Cílem letošního ročníku konference eCall Days Germany 2014“ je seznámit odbornou i širokou veřejnost s aktuálním stavem zavádění a implementace systému eCall na území Evropské unie.

Tématem prvního dne konference bude popis aktuálního stavu připravovaného zavedení systému eCall a navázaných služeb třetích stran v rámci Evropské unie, ale i mimo ni. Druhý den pak poskytne prostor výrobcům vozidel, dodavatelům vozidlových komponent systému a poskytovatelům koncových služeb, s důrazem na popis technické a právní stránky implemetace systému eCall.

Součástí konference bude také výstava shrnující demonstraci vlastního fungování systému eCall. Dne 18. září bude také pořádán doprovodný "eCall PSAP Workshop", informující o výzvách a aplikovaných řešeních při zavádění systému eCall v rámci německých center tísňováho volání.

Více informací o konferenci naleznete zde.

O systému eCall:

Systém eCall 112 se skládá ze třech základních komponent: z palubní jednotky ve vozidle, mobilní telekomunikační sítě a center tísňového volání 112. Systém je postaven na jednoduchém principu: speciální jednotka zabudovaná ve vašem vozidle se v případě nehody okamžitě spojí s linkou 112 a zároveň odešle základní data o nehodě (čas, polohu, typ vozidla, směr jízdy a počet cestujících). Mezi přínosy systému eCall patří snazší a rychlejší identifikace místa dopravní nehody, včasné základní technické informace o nehodě, eliminace vážných zdravotních následků zraněných účastníků nehody způsobených pozdní lékařskou pomocí, ale i rychlejší přijetí opatření pro přesměrování dopravního proudu a minimalizace kolon.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 22.7.2014
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.