Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Konference “eCall Days Germany 2013“

Konference “eCall Days Germany 2013“

Konference “eCall Days Germany 2013“

Datum: 26.9.2013 09:00 - 27.9.2013 18:00

Ve dnech 26. a 27. září 2013 se v budově zastoupení spolkové země Dolní Sasko v Berlíně uskuteční v pořadí již třetí konference “eCall Days Germany 2013“, zaměřující se na problematiku systému eCall, který bude v případě nehody zajišťovat automatické tísňové volání z paluby vozidla na tísňovou linku 112.


Konference „eCall Days Germany 2013“ si klade za cíl seznámit odbornou i širokou veřejnost s aktuálním stavem zavádění systému eCall na území Evropské unie.

Tématem prvního dne konference bude popis aktuálního stavu připravovaného zavedení systému eCall a navázaných služeb třetích stran v rámci Evropské unie. Druhý den pak poskytne prostor vlastním dodavatelům vozidlových komponent systému a zaměří se na bližší popis spektra možných služeb třetích stran.

Součástí konference bude také doprovodná výstava shrnující demonstraci vlastního fungování systému eCall.

Více informací a registrační formulář naleznete zde.

O systému eCall:

Systém eCall 112 se skládá ze třech základních komponent: z palubní jednotky ve vozidle, mobilní telekomunikační sítě a center tísňového volání 112. Systém je postaven na jednoduchém principu: speciální jednotka zabudovaná ve vašem vozidle se v případě nehody okamžitě spojí s linkou 112 a zároveň odešle základní data o nehodě (čas, polohu, typ vozidla, směr jízdy a počet cestujících). Mezi přínosy systému eCall patří snazší a rychlejší identifikace místa dopravní nehody, včasné základní technické informace o nehodě, eliminace vážných zdravotních následků zraněných účastníků nehody způsobených pozdní lékařskou pomocí, ale i rychlejší přijetí opatření pro přesměrování dopravního proudu a minimalizace kolon.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 15.7.2013
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril