Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Konference „3rd DATEX II User Forum“ v Praze

Konference „3rd DATEX II User Forum“ v Praze

Konference „3rd DATEX II User Forum“ v Praze

Datum: 19.5.2014 08:00 - 20.5.2014 17:00

Ve dnech 19. a 20. května 2014 se v budově Národní technické knihovny Praze uskuteční v pořadí již třetí uživatelské fórum k problematice systému DATEX II.


Jedním z hlavních cílů dopravní politiky EU je podpořit udržitelnou mobilitu v Evropě. Naplňování cílů plnění evropské dopravní politiky, v souladu s akčními plány dle směrnice EU č. 2010/40/EU („Směrnice o ITS“), vyžaduje koordinaci řízení dopravy a rozvoje dopravních služeb napříč celou EU. V rámci této politiky EU dlouhodobě podporuje rozvoj systémů, jakým je např. DATEX, jehož primárním účelem je zajistit výměnu informací mezi dopravními řídícími a informačními centry a poskytovateli služeb. DATEX II je formátem pro výměnu dat o dopravním provozu a cestování, který stanovuje datový obsah, datové struktury a specifikuje přenos těchto dat a jejich výměnu mezi zúčastněnými subjekty v oblasti řízení silničního provozu.

Třetí uživatelské fórum DATEX II má za cíl sdružit nové a stávající uživatele tohoto systému, podpořit vzájemnou výměnu informací, zkušeností a osvědčených postupů, vedoucích k rozšíření technických dovedností v rámci této problematiky. Kromě zmíněných diskuzí budou mít účastníci možnost prezentovat své poznatky, účastnit se bilaterálních setkání a navštěvovat speciální technická uživatelská fóra.

Pokud Vás zajímají odpovědi na otázky, jak Vám může systém DATEX II napomoci při plnění povinností plynoucích se Směrnice o ITS, jaké jsou jeho výhody a nevýhody, či jak systém aplikovat v národním prostředí, pak je toto uživatelské fórum určeno právě pro Vás!

Registraci a více informací o konferenci naleznete zde.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 22.4.2014
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril