Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Informační den k novému programu ESA pro družicovou navigaci a PNT technologie - NAVISP

Informační den k novému programu ESA pro družicovou navigaci a PNT technologie - NAVISP

Informační den k novému programu ESA pro družicovou navigaci a PNT technologie - NAVISP

Datum: 27.6.2017 10:00

Přihlašování již bylo uzavřeno.

Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA) pořádá dne 27. 6. 2017 informační seminář a bilaterální jednání o projektových příležitostech v novém programu ESA pro družicovou navigaci a PNT technologie - NAVigation and Innovation Support Programme (NAVISP).


Rozsah témat k řešení v rámci NAVISP je hodně široký, protože program se zabývá celým spektrem PNT (Positioning Navigation Timing) technologií. Seminář je určen jak průmyslovým firmám s vlastním výzkumem a vývojem, tak akademické sféře a univerzitám. Program NAVISP je vhodný například pro subjekty zabývající se telekomunikační technikou a radioelektronikou, šířením elektromagnetického signálu atmosférou, radionavigací a určováním polohy obecně, využitím GNSS v rámci řízení železniční dopravy, vývojem GNSS přijímačů a antén, přesným časem a výpočty v cloudových úložištích. Program je však otevřen v podstatě komukoli, kdo přijde s vlastním inovativním nápadem na projekt, který v dohledné době dovede ke komerčně uplatnitelnému produktu na trhu s PNT technologiemi. Program semináře a podrobnější popis programu včetně podmínek financování naleznete v přiložených dokumentech.

Program NAVISP se skládá ze tří elementů:

Element 1 - Inovace v družicové navigaci (příspěvek ČR 1 milion Euro, témata daná dle pracovního plánu ESA na rok 2017, aktivity výzkumné povahy a plně hrazeny)

Element 2 - Konkurenceschopnost (příspěvek ČR 1 milion Euro, vlastní projektové návrhy vycházející ze stran žadatelů na AO8927, blízké trhu a se spolufinancováním)

Element 3 - Podpora členských zemí (příspěvek ČR 0,2 milion Euro, možnost individuální podpory ČR, dosud v přípravě)

Výzkumně vývojovým a akademickým pracovištím doporučujeme na seminář přijít s konkrétní představou, o jaká témata z pracovního plánu Elementu 1 by měla zájem. Na semináři bude přítomný projektový manažer ESA Giorgio Solari, který tento pracovní plán sestavoval a v odpolední sekci bude prostor pro diskusi. Témata z Elementu 1 vyjdou na EMITS do konce roku 2017 a nyní je vhodná doba se na ně připravit, zkonzultovat své záměry s ESA a zapojit se do vznikajících mezinárodních konsorcií. Seznam zemí, ze kterých mohou pocházet Vaši projektoví partneři pro projekty v Element 1, naleznete v přiloženém dokumentu.

Průmyslovým firmám doporučujeme na seminář přijít s náměty potenciálních projektů do Elementu 2. Na semináři bude přítomný manažer programu NAVISP Pierluigi Mancini, s nímž bude možné projektové záměry konzultovat. Podmínky a návod pro podání projektových záměrů do Elementu 2 naleznete v zadávací dokumentaci výzvy AO8927 v systému EMITS, která je přístupná po přihlášení (registrace zde). Tato výzva je otevřena dlouhodobě a podat projektový návrh je možné kdykoli do konce roku 2020.

Seminář včetně B2B jednání se zástupci ESA se bude konat 27. června 2017 od 10:00 ve Velkém kolegiu na Ministerstvu dopravy v Praze.

REGISTRACE

V případě zájmu o účast na semináři prosím zašlete na adresu josef.sobra@mdcr.cz níže uvedené informace:

  • potvrzení zájmu o účast Vaší organizace či firmy na semináři,
  • zaslání kontaktních údajů na všechny účastníky semináře ve formátu: jméno a příjmení, kontaktní email a telefon,
  • vyjádření zájmu o B2B meeting s ESA a upřesnění, zda půjde o Element 1 (téma z pracovního plánu), Element 2 (návrh vlastního projektu) či oboje,
  • informaci, které aktivity Vás z pracovního plánu Element 1 zaujaly, či zda se pokusíte přijít s vlastním návrhem do Element 2.

 

Autor: Josef Šobra   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 31.5.2017
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.