Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí Copernicus Hackathon, 1. - 2. března, Brno

Copernicus Hackathon, 1. - 2. března, Brno

Copernicus Hackathon, 1. - 2. března, Brno

Datum: 1.3.2019 14:30 - 2.3.2019 19:00

Copernicus Hackathon je dalším dvaceti čtyř hodinovým maratonem, při kterém budou týmy spolupracovat a vymýšlet nové nápady. Jejich cílem bude navrhnout inovativní služby a produkty, které využívají data z dálkového pozorování země. Hackathon je organizován agenturou CzechInvest společně s partnery SAB Aerospace, Jihomoravským inovačním centrem (JIC) a World from Space. Konat se bude 1. až 2. března 2019 v centru TECH NEST v Brně v rámci Brno Space Days.


O co v Hackathonu půjde:

Cílem je za 24 hodin vymyslet a navrhnout službu nebo produkt, který bude řešit jeden z těchto problémů:

  • urbanizace
  • znečištění životního prostředí
  • sucho
  • těžba surovin
  • či jiné oblasti, kde se dají dobře použít data dálkového průzkumu Země

Soutěžit se bude v týmech 2 – 5 lidí, kteří musí vyvinout prototyp, nebo alespoň projektovou ideu s potenciálem uplatnění na trhu. Na konci soutěže týmy odprezentují své nápady před porotou.  Po celou dobu hackathonu budou soutěžícím k dispozici mentoři a odborníci ať už přímo na práci s družicovými daty, programování, nebo byznys development a marketing, kteří jim pomohu vypořádat se s technickými aspekty zadání, s přípravou byznys plánu i prezentací.

S jakými daty se bude pracovat?

Soutěžící budou mít k dispozici volně dostupná data z dálkového průzkumu Země a některé služby DIAS - nové platformy pro práci s daty z družic Sentinel a přispěvatelských misí programu Copernicus poskytovaným Evropskou komisí a Evropskou kosmickou agenturou ESA a jejich partnery. Přístup k datům je z cloud rozhraní s předinstalovanými nástroji jako např. QGIS či SNAP nad kterými bude možné vytvářet vlastní aplikace.

Jaké ceny čekají na vítěze:

Motivující cena za první místo je 2 000 Euro a místo v akceleračním programu Copernicus accelerator.  Účastníci se mohou těšit nejen na finanční odměny, ale i na možnou následnou inkubaci v programu ESA BIC Prague, jeden rok předplatného na EO Browser či profesionální mentoring expertů z JIC. Za řešení pro speciální výzvu pak vítěze čeká odměna 1 000 €.

Proč se zapojit do Copernicus Hackathon?

Na hackathonu spojí své intelektuální síly experti na data z dálkového průzkumu Země a na podnikání společně s nadšenými vývojáři a designéry. Do soutěže jsou zapojeni významní partneři jak ze soukromé, tak z veřejné sféry a účastníci budou mít jedinečnou možnost prezentovat své nápady před zástupci lídry české startupové komunity a vyzkoušet si tak, jak přesvědčit investora.

Všichni účastníci hackathonu se budou prezentovat před představiteli významných nadnárodních komerčních firem s možností navázat spolupráci a zajímavé nápady mohou být následně rozvinuty díky inkubačním a akceleračním programům, které sdružuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Více informací je k dispozici na webu Copernicus Hackathon nebo na facebooku.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 21.2.2019
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril
Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.