Česky English

Úvodní stránka Kalendář akcí 9. zasedání Mezinárodního výboru pro GNSS

9. zasedání Mezinárodního výboru pro GNSS

9. zasedání Mezinárodního výboru pro GNSS

Datum: 10.11.2014 08:00 - 14.11.2014 13:00

Ve dnech 10.–14.11.2014 se v Praze koná 9. zasedání Mezinárodního výboru pro globální navigační družicové systémy GNSS (9th Meeting of the International Committee on GNSS; ICG-9). Zasedání je organizováno Evropskou komisí a Agenturou pro evropský GNSS (GSA).


První den 9. zasedání Mezinárodního výboru pro GNSS zahájili úvodním slovem Ing. Karel Dobeš, náměstek ministra dopravy; Matthias Petschke, ředitel odboru družicových navigačních programů EU, Evropská komise;  Carlo des Dorides, výkonný ředitel Agentury pro evropský GNSS (GSA) a Simonetta di Pippo, ředitelka úřadu OSN pro kosmické záležitosti (UN-OOSA). V závěru prvního dne zasedání se konal také galavečer, jehož se zúčastnil i Ing. Antoním Prachař, ministr dopravy ČR.

Výbor ICG, který byl ustanoven v roce 2005 pod záštitou Organizace spojených národů, je založen na principu dobrovolné spolupráce mezi hráči na poli GNSS v otázkách společného zájmu v oblasti civilního družicového určování polohy, družicové navigace, využití přesného času a návazných služeb s vysokou přidanou hodnotou.

Hlavním posláním 9. zasedání ICG je zejména podpora koordinace mezi poskytovateli GNSS a poskytovateli regionálních augmentačních družicových systémů s cílem zajistit větší kompatibilitu a interoperabilitu mezi jednotlivými systémy, a to s přesahem k podpoře a vývoji nových i stávajících služeb a aplikací systémů družicové navigace.

Zasedání ICG je vyhrazeno pouze jeho členům, jedná se tedy o uzavřenou akci, na kterou se nelze samovolně přihlašovat. Více informací o výboru ICG naleznete zde, o vlastním zasedání ICG-9 pak zde.

Autor: Václav Nesládek   |   Sekce: Kalendář akcí   |   Tisk   |   Poslat akci známému   |   Datum: 6.11.2014
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

2017 Odbor ITS, kosmických aktivit a VaVaI 

Background image ©ESA - P.Carril